česky english  New Jersey Devils


26. červenec 2013 / ROZHOVOR: Říkali mi, že v NHL shořím jako papír, říká Patrik Eliáš


Když ho v roce 1995 New Jersey Devils pozvali na nováčkovský kemp, zhrozil se. "Zrovna vyhráli Stanley Cup i titul na farmě a já si říkal: To je strašný, tady nemám šanci." Teď už je Patrik Eliáš inventářem klubu a má před sebou smlouvu na další tři roky.

A že pak půjde do pražského Lva, jak se chlubí jeho šéfové? "Ta zpráva nevzešla z mé strany. Pro mě je prioritou zůstat v NHL, a pokud tam budu pořád platný, tak proč by to byl poslední kontrakt, který jsem teď podepsal?"

Fandil jste Devils v mládí?

Kdepak! Já žádný oblíbený klub neměl, vždyť já, když jsem vyrůstal, ani jsem nevěděl, že nějaká NHL je. Až když jsem byl v sedmnácti s reprezentací v Kanadě, bylo to poprvé, co jsem pochopil, že je i nějaká jiná liga než ta naše. Já vzhlížel ke starším bratrům, a jelikož jsem z Třebíče, tak jsem za hvězdy považoval Jihlaváky. Když měli soustředění u nás, chodil jsem sledovat Roberta Holíka a spol.

Celý rozhovor na www.idnes.cz 31. prosinec 2014V posledním letošním utkání prohráli New Jersey Devils na ledě týmu Detroit Red Wings 1:3.

30. prosinec 2014Hokejisté New Jersey Devils zvítězili nad týmem Pittsburgh Penguins 3:1.

Archív novinek ...