AKTUALITY


8.5.2009 | MS 2009: ŠVÉDSKO JSME NEPŘEKONALI


Zklamání a velký smutek zavládl mezi hráči i fanoušky po zaznění závěrečné sirény čtvrtfinálového utkání Česka proti Švédsku. Seveřané nás porazili 3 : 1 a zůstali pro český národní tým i nadále „nedobytnou pevností“. ### Početný tábor českých fanoušků v PostFinance aréně věřil až do poslední minuty utkání, že hráči skóre vyrovnají a výsledek otočí ve svůj prospěch, ale nestalo se tak. Možná, že nám chybělo i „hokejového štěstí“, ale nejen to. Patrik Eliáš předvedl parádní výkon, byl vyhlášen nejlepším hráčem týmu a možná, že kdyby ve třetí třetině jeho střela netrefila tyčku švédské branky, tak všechno bylo jinak. ### „Zklamali jsme v přesilovkách a je třeba se přestat vymlouvat na to, že nám v těžkých a důležitých zápasech schází štěstí. Je třeba se naučit takového zápasy umět vyhrávat, což vyžaduje zarputilost, tvrdou práci a nespoléhat na českou šikovnost“ řekl po zápase Patrik Eliáš.Bern (pd)


7.5.2009 | MS 2009: ROZHOVOR S PATRIKEM ELIÁŠEM PŘED ČTVRTFINÁLE


Téměř „do roka a do dne“ Patrik Eliáš spolu s národním týmem opět nastoupí do rozhodujícího čtvrtfinálového zápasu proti Švédsku. Krátce před začátkem utkání si Patrik udělal chvilku a podělil se s fanoušky a návštěvníky www.eliaspatrik.com o své pocity před tímto důležitým zápasem: ### • Jaká je nálada v týmu a jak se cítíte vy sám? ### Nálada je dobrá, pohodová, právě odpočíváme před zápasem a jsme pozitivně namotivovaní. ### • Jak jste strávili poslední dva dny volna? ### Kromě přesunu z Zurichu do Bernu, jsme měli čas se projít po městě, zajít si na kávu a dobrou večeři. Samozřejmě jsme se také věnovali přípravě na další zápas, odpočinku a regeneraci. ### • Jak probíhal dnešní den před zápasem? Máte nějakou speciální osobní přípravu? ### Ráno po snídani jsme měli trénink, rozbruslení, po té jsme si připravovali hokejky a další výstroj na zápas. Po obědě je důležitý odpočinek, což pro mne znamená 1-2 hodiny spánku, po kterém následuje odpolední svačina s pro mne nepostradatelným dvojitým espressem. ### • Co Vám udělalo v posledních hodinách největší radost? ### Včerejší výhra FC Barcelona a nesmírná podpora blízkých, známých a fanoušků, za kterou všem velmi děkuji. ### Bern (pd)


3.5.2009 | MS 2009: ČESKO POKRAČUJE NA VÍTĚZNÉ VLNĚ


Český národní tým dnes odehrál opět výborný zápas, ve kterém porazil Bělorusko 3 : 0, a to díky brankám Patrika Eliáše a Petra Čajánka, který skóroval dokonce dvakrát. V rozhodujícím čtvrtfinálovém utkání nastoupí v Bernu pravděpodobně proti Švédsku nebo USA. ### Přestože měl Patrik Eliáš minimální čas na odpočinek a aklimatizaci, hrál s velkou chutí a svým výkonem potvrdil nezpochybnitelnou roli klíčového hráče týmu a vynikající formu, kterou si drží po celou sezónu. ### „Jsem velmi spokojený s výkonem svým i celého týmu. Hráli jsme opět velmi disciplinovaně a zodpovědně jsme si šli za vítězstvím, dobrou práci odvedl gólman. Cítil jsem se lépe než ve včerejším utkání se Slovenskem, výborně se mi pracovalo s pukem, měl jsem hodně šancí a jsem rád, že jsem skóroval alespoň jednou. Změna v první přesilovkové formaci (pozn. J.Jágr, P. Eliáš, P.Čajánek, A.Hemský, M. Židlický) nám prospěla. Teď budeme mít možnost pár dní si odpočinout, zregenerovat síly a připravit se na rozhodující čtvrtfinálové utkání“ řekl po zápase spokojený Patrik Eliáš. Zurich (pd)


2.5.2009 | MS 2009: PATRIK ELIÁŠ - Z LETIŠTĚ ROVNOU NA LED


Patrik Eliáš dnes v poledne dorazil do dějiště MS 2009, kde se připojil k národní týmu. I přesto, že měl za sebou náročnou noční cestu přes Atlantik, hned odpoledne nastoupil v plném nasazení do zápasu proti Slovensku a vstřelil jeden z osmi vítězných gólů českého týmu. ### Dalo by se říct, že posily z NHL (kromě Patrika dorazil i M. Michálek) sebou přivezli „čerství vítr“ i "hokejové štěstí", protože oproti posledním dvěma zápasům mužstvo podalo výborný výkon a s přehledem porazilo Slovensko 8 : 0. ### „Jsem rád, že jsem tady. Zápas se nám povedl, bylo důležité, že jsme hráli disciplinovaně, nenechali se zbytečně vylučovat a hru jsme měli pod kontrolou. Byl jsem mile překvapen, jak dobře jsem se po dlouhé cestě a bez možnosti odpočinku cítil a výborně se mi hrálo v útoku s Milanem Michálkem a Tomášem Plekancem. Týmu vítězství určitě prospělo, dodalo nám sebevědomí a velkou chuť jít za vítězstvím do dalších zápasů“ řekl po utkání Patrik Eliáš. Zurich (pd)


1.5.2009 | PATRIK ELIÁŠ JE PŘIPRAVEN SE PŘIPOJIT K NÁRODNÍMU TÝMU


Patrik Eliáš úspěšně prošel výstupní zdravotní prohlídkou klubu NJD. Ještě dnes odlétá do dějiště MS 2009 a v sobotu dopoledne se připojí k národnímu týmu (pd)


30.4.2009 | ÚČAST PATRIKA ELIÁŠE NA MS 2009


Patrik Eliáš potvrdil vedení hokejové representace svůj zájem posílit tým České republiky na MS 2009. V případě, že Patrik úspěšně projde v pátek výstupní lékařskou prohlídkou klubu NJD a o jeho účast bude mít vedení representace nadále zájem, je připraven do Švýcarska v následujících dnech odcestovat. (pd)


28.4.2009 | 7. ZÁPAS PLAY-OFF: O VYŘAZENÍ DEVILS ROZHODLO NĚKOLIK POSLEDNÍCH VTEŘIN ZÁPASU


V pořadí již sedmý a rozhodující zápas první série play-off odehráli Devils dnes v noci proti Hurricanes, ale díky výsledku 3 : 4 v neprospěch Ďáblů to byl jejich poslední zápas letošní sezóny.
Carolina vyhrála sérii 4 : 3 a postupuje do dalšího kola. Utkání bylo opět velmi vyrovnané, domácí tým byl jen krok od vítězství a dalšího postupu, protože ještě v 58.minutě Devils vedli 3 : 2. Hurricanes se však podařilo v posledních 80 vteřinách výsledek utkání neuvěřitelným způsobem zvrátit a zásluhou gólů J.Jokinena a E. Staala Ďábly z dalších bojů o Stanley Cup vyřadit. ### Obrovský smutek a zklamání na straně hráčů New Jersey Devils a jejich fanoušků lze slovy jen velmi těžko popsat....(pd)


26.4.2009 | 6. ZÁPAS PLAY-OFF: HURRICANES SÉRII VYROVNALI


Ďáblové i všichni jejich fanoušci doufali, že první sérii play-off ukončí dnes v noci na ledě Hurricanes. Opak byl však pravdou. Devils prohráli 0 : 4 a o vítězi této série se rozhodne až v sedmém zápase, který se sehraje v úterý 28. dubna v Prudential Center. ### „Přestože jsme na začátku do zápasu nastoupili aktivně a s odhodláním vyhrát, soupeř byl lepší. Hráli výborně před brankou, úspěšně blokovali hodně našich střel a nedovolili nám střílet z dobrých pozic. Velkou roli sehrálo sebevědomí, se kterým vždy na domácím ledě hrají a podpora jejich fanoušků. Musíme na dnešní prohru rychle zapomenout, zůstat pozitivní, zregenerovat síly a připravit se na zítřejší rozhodující utkání“ řekl bezprostředně po zápase Patrik Eliáš.(pd)


23.4.2009 | 5. ZÁPAS PLAY-OFF: TĚSNÉ VÍTĚZSTVÍ DEVILS


Velmi vyrovnaná série zápasů play-off mezi NJ Devils a Carolina Hurricanes dnes v noci pokračovala pátým zápasem. Utkání, jehož průběh nenechal klidným žádného fanouška, skončilo těsným vítězstvím domácích Ďáblů 1 : 0, kteří se tak ujali vedení v sérii 3 : 2. Jediný a rozhodující gól vstřelil D. Clarkson ve 32. minutě po přihrávce A. Greena a Patrika Eliáše. Na vítězství se velkou mírou podílel i gólman M. Brodeur, který úspěšně vychytal 44 střel soupeře. „Dnes to byl opět velmi vyrovnaný zápas. Na rozdíl od posledního utkání jsme hráli agresivněji, vytvářili si více šancí a hodně jsme stříleli na branku.Na druhou stranu jsme dělali více chyb a i soupeř měl spoustu gólových příležitostí.Vynikající práci odvedli brankáři obou týmu, kteří vychytali přes čtyřicet střel. Zápas byl určitě velmi atraktivní pro fanoušky, kteří v aréně opět vytvořili vynikající atmosféru“ řekl po utkání Patrik Eliáš.(pd)
22.4.2009 | LETNÍ HOKEJOVÁ ŠKOLA PATRIKA ELIÁŠE


Letní hokejová škola Patrika Eliáše, která se každoročně konala v Ice Vault Areně ve městě Wayne, v New Jersey se v letošním roce neuskuteční. Patrik Eliáš by chtěl ujistit všechny své příznivce, kteří se školy účastnili, že v tomto projektu bude v příštích letech pokračovat a věří, že se mu podaří realizovat svůj hokejový program pro mládež i v Evropě. ### Letní hokejovou školu založil Patrik Eliáš v roce 2006. Jejím cílem je zdokonalení hokejových dovedností a získání nových sportovních zkušeností mladých hokejistů ve věku od 6 do 18 let.(pd)


21.4.2009 | 4. ZÁPAS PLAY - OFF: HURRICANES SÉRII VYROVNALI


Čtvrtý zápas play-off, který se dnes v noci hrál na ledě Hurricanes měl opět atmosféru akčního filmu, avšak pro Ďábly se špatným koncem. Přestože Devils prohrávali po téměř dvou třetinách utkání 0 : 3, podařilo se jim díky gólům B. Grionty, B. Shanahena a D. Clarksona skóre vyrovnat na 3 : 3. O vítězství Hurricanes však rozhodla střela J. Jokinena necelou vteřinu před koncem řádné hrací doby.Stav série je nerozhodný 2 : 2. ### „Soupeř do dnešního zápasu nastoupil s několika taktickými změnami, díky kterým jsme se dostali po větší tlak a nebyli jsme schopni na tuto situaci dostatečně zareagovat. Ve druhé třetině jsme se nechali často vylučovat a umožnili jsme soupeři dostat se do tempa a vytvářet šance. Ve třetí třetině jsme začali hrát agresivněji a proto se nám podařilo skóre srovnat, ale po té jsme se stáhli, hráli jsme opatrně a nešli jsme si za vítězstvím“ řekl po zápase Patrik Eliáš. (pd)


19.4.2009 | 3. ZÁPAS PLAY-OFF: OPĚT ROZHODLO PRODLOUŽENÍ


Třetí zápas play-off, který se dnes v noci hrál na ledě domácích Hurricanes, měl opět poměrně napínavý průběh a skončil vítězstvím Devils 3 : 2 díky gólu T. Zajace v 5. minutě prodloužení. Ďáblové vedou sérii 2 : 1. ### „Máme za sebou opět velmi vyrovnané utkání, ale hokejové štěstí tentokrát stálo na naší straně. Bylo velmi důležité, že jsme do prodloužení nastoupili s větším odhodláním, byli jsme agresivnější a diktovali tempo hry.V takovýchto situacích je třeba jít vítězství naproti a nebát se udělat chybu. Musíme zlepšit zakončení v přesilových hrách, dávat z nich góly, abychom zápasy odehráli ve větší pohodě“ řekl bezprostředně po utkání Patrik Eliáš, který dnes odehrál na ledě 22.06 minut .(pd)


17.4.2009 | DEVILS VS. HURRICANES: SÉRIE VYROVNÁNA


Druhý zápas play-off , který Ďáblové sehráli dnes v noci opět na domácím ledě skončil v prodloužení vítězstvím Carolina Hurricanes 1 : 2. Stav série je 1 : 1. ### „Dnešní zápas byl velmi vyrovnaný. Rozdíl proti prvnímu utkání byl v tom, že soupeř hrál s větším nasazením, podstatně tvrdší, kontaktní hokej. Musíme zlepšit přesilovky a v nich rozhodovat zápas. Je třeba si vytvářet gólové šance a proměňovat je.Čekají nás dva těžké zápasy venku, soupeř určitě bude hrát agresivněji s velkou podporou diváků. Bude proto třeba, abychom ustáli jejich nápor v prvních 5 minutách, převzali iniciativu a dostali hru pod kontrolu“ řekl po utkání Patrik Eliáš, který nahrál Z. Parisemu na jediný gól Devils. (pd)


15.4.2009 | DEVILS VYKROČILI DO PLAY-OFF VÍTĚZNĚ


Devils i Patrikovi Eliášovi se vstup do play-off náramně vydařil. První zápas, který dnes v noci sehráli na domácím ledě v Prudential Center proti Carolina Hurricanes s přehledem vyhráli 4 : 1. Ďáblové přestříleli Hurikány v poměru 39 : 19 střel na branku. Patrik pojistil vítězství Ďáblů perfektní střelou ve 32. minutě utkání na 3 : 0 a připsal si tak do statistik svůj 40. gól v play-off. Dnešní zápas byl prvním vítězným utkáním v play-off sehraném na domácím ledě od doby, kdy Devils působí v nové aréně. ### “Byl to výborný zápas. Velmi dobře jsme pracovali s pukem, určovali jsme tempo hry a odvedli jsme dobrou práci v obraně. Zápas jsme si užívali. Bylo důležité, že jsme hodně stříleli na branku a vytvářeli si gólové šance, které jsme dokázali proměnit. Dneska jsme ukázali jak dobrý hokej umíme hrát a jaké výsledky taková práce přináší. Jako vždy nás velmi podrželi fanoušci, v aréně vytvořili fantastickou atmosféru, která k zápasům play-off patří.Jsem velmi rád, že se nám podařilo vyhrát první zápas série, vrátí nám to lehkost a sebevědomí, ale nesmíme zapomenout, že to byl teprve první zápas a hodně nás jich ještě čeká, takže je třeba, abychom si udrželi odhodlání a chuť bojovat a vyhrávat“ řekl bezprostředně po zápasu Patrik Eliáš.(pd)


13.4.2009 | PATRIK ELIÁŠ SPOLU S ĎÁBLY MÍŘÍ DO PLAY-OFF


NJ Devils odehráli v sobotu v noci poslední zápas základní části letošní sezóny, ve kterém na domácím ledě porazili Carolina Hurricanes 3 : 2. Ďáblové se již po osmé stali nejlepším týmem v Atlantické divizi a díky třetímu místu ve Východní konferenci se s Hurikány utkají i v prvním kole zápasů play-off, které bude zahájeno 15. dubna. ### Patrik Eliáš odehrál druhý zápas po osmidenní pauze, kdy léčil svalové zranění a ukázal, že je opět v dobré kondici. V základní části nastoupil do 77 zápasů, ve kterých zaznamenal 31 gólů a 47 asistencí. Jako neproduktivnější český hráč NHL skončil na 20. místě. ### Za 13 sezón v NHL Patrik Eliáš a jeho Ďáblové v play-off nikdy nechyběli. V bojích o Stanley Cup odehrál Patrik celkem 126 zápasů, ve kterých nasbíral 110 bodů za 39 gólů a 71 přihrávek. V 6 zápasech dal vítězný gól a držitelem Stanleyova poháru se stal dvakrát, a to v sezónách 1999/ 2000 a 2002/2003. ### "Bude to velmi zajímavá a vyrovnaná série. Tým Carolina Hurricanes je velmi rychlý, technicky dobře vybavený, mají dobrou rovnováhu ve složení útoků. Oba týmy mají téměř stejný počet hráčů, kteří získali Stanley Cup a tito hráči velmi dobře vědí, co zápasy play-off obnáší a na utkání budou velmi dobře připraveni. Silnou stránkou Hurricanes jsou hlavně přesilové hry, na které musíme dávat pozor. Náš tým musí získat zpět lehkost a zdravé sebevědomí,je proto důležité začít sérii vítězstvím, což by nám po psychické stránce velmi pomohlo" řekl před zahájením prvního zápasu play-off Patrik Eliáš, který proti Hurricanes odehrál 37 zápasů, ve kterých nasbíral 34 bodů. (pd)


23.3.2009 | Deník Sport: MÁM ŠTĚSTÍ NA KMOTRA


Patrik Eliáš touží po metě třetího nejproduktivnějšího českého hráče NHL v historii. Až se rozhodne sepsat memoáry, mezi hlavní kapitoly zcela jistě zařadí události posledního týdne. V úterý, na Svatého Patrika, se stal nejproduktivnějším hráčem New Jersey. Parádní jízdu pak PATRIK ELIÁŠ hned v sobotu vyšperkoval třicátým gólem v sezoně. „Těch oslav se poslední dobou sešlo nějak moc,“ usmívá se dvaatřicetiletý útočník. ### V klubových žebříčcích jasně dominuje, v této sezoně překonal již třetí rekord Devils. Nastřádal nejvíc zápasů, v nichž získal víc než jeden bod. Bezkonkurenční je v počtu asistencí. A teď vládne i bodování, v němž přeskočil legendárního útočníka Johna MacLeana, současného asistenta New Jersey. „Ani mi nic nevyčítal,“ vtipkuje Eliáš. „Naopak mě plácal po zádech a gratuloval.“ ### * A to v té chvíli ještě netušil, jakou máte po rekordním partii připravenou choreografi i pro diváky. ### „Myslíte s tím kloboukem? (směje se) Abych se přiznal, byla to spíš náhoda. A vděčím za to Robertovi (Holíkovi). Někdo ten klobouk hodil na led a on ho sebral. Když mi ho pak ukazoval, říkal jsem si, že by se hodil. A že když půjdu na led, tak si klobouk vezmu na hlavu.“ ### * V úžasu sledovala vaše zelené vystoupení hlavně irská komunita, která slavila svátek Svatého Patrika. Už jste si ten den zakroužkoval i do svého kalendáře? ### „Bylo to trochu symbolické a určitě si vzpomenu, že se mi ten den něco povedlo. Ale to je tak všechno. Můj kalendář zůstane stejný, s osvědčenými daty. (směje se) Vždyť já to ani slavit nemůžu. Zaprvé nejsem Ir a pak hlavně nepiju tolik piva.“ (směje se) ### * Klobouk jste si ale nechal, nebo ne? ### „Samozřejmě! Hned jsem si ho dal stranou. A nejen klobouk. Vzal jsem si puk. Hned na ledě se mi o něj postaral Brian Gionta, který mi ho přinesl. Schoval jsem si i hokejku, s níž jsem nahrával a ten bod udělal. No a pak už mi zůstaly jen vzpomínky.“ ### * Která je ta nejsilnější? Když vás po zádech plácal Mac Lean, vedle kterého jste v zámoří vlastně začínal? ### „Víte, já to nikdy nebral tak, že by mi právě on otevíral dveře do NHL. Když jsem do zámoří přišel, neměl jsem ponětí, do čeho jdu a jaké jsou rekordy. O historii ligy nebo Devils jsem nic nevěděl. Samozřejmě si ale hrozně moc vážím toho, že jsem Johna poznal. To byl hráč, který pro tuhle organizaci hrozně moc znamená. I proto tady funguje dál.“ ### * Co se vám tedy v souvislosti s vaším památným zápasem hned vybaví? ### „Určitě moment, když jsem nahrával na gól. Když jsem dosáhl té asistence. O tom, že jsem překonal rekord, jsem nevěděl jen já, ale i spoluhráči a hlavně fanoušci na zimáku. A ti zareagovali skvěle, bylo to něco neskutečného. Celá hala v tu chvíli stála a skandovala moje jméno. A na tabuli svítilo číslo 702 společně s mými fotkami. To je ten nejsilnější okamžik, který mi v paměti zůstane už napořád.“ ### * A na ledě, respektive na střídačce seděl navíc i Robert Holík. ### „Vím, na co narážíte. (směje se) Byl u toho i můj hokejový patron, kmotr.“ ### * Je to až neuvěřitelné. Před více než třinácti lety vám Holík nahrál na váš první gól v NHL a pomohl vám i k prvnímu bodu v zámořské lize. Připomněl vám to? ### „Když to tak vezmu, všechno významné má spojitost s Robertem. V rozhodujících okamžicích byl vždycky u toho. Jen si říkám, že je škoda, že nebyl přímo v akci, když jsem překonal rekord. Tedy on si to vynahradil tím kloboukem. (směje se) Já jsem rád, že tady dál hraje. Pro mě hrozně moc znamená. Navíc se to netýká jen mě. Všichni ho v klubu respektují. Budu ho muset přemluvit, aby ještě pár let zůstal.“ ### * Věříte, že na vás dá? ### „To netuším. Ale myslím, že když mu nabídnou prodloužení smlouvy, tak ještě rok vydrží. Nebo ne vydrží, to jsem řekl špatně, že si ještě rok zahraje hokej.“ ### * V sobotu jste se dvěma zásahy přiblížil na dohled 300. gólové hranice a už jen třináct bodů vám chybí, abyste se stal po Jágrovi s Holíkem třetím nejproduktivnějším českým hokejistou v historii NHL. Která z met je pro vás lákavější? ### „Nad tím nemusím ani přemýšlet. Rád bych dosáhl na českou metu. Shodou okolností jsem se o tom zmínil Robertovi, a on říkal, ať jsem v klidu, že příští sezonu překonám i jeho. A když to řekne Robert. (směje se) Ale vážně, tři sta gólů určitě není k zahození. Pro mě by však opravdu víc znamenalo, kdybych byl co nejvýš mezi Čechy.“ ### * S vaším bodovým průměrem byste třetí místo mohl stihnout ještě v této sezoně. Troufáte si? ### „Bylo by to skvělé, kdyby se mi to podařilo. Pokud to ale nevyjde, mám před sebou ještě pár sezon. Tak bych to snad měl zvládnout, i když s menším zpožděním.“ ### * Nebyl jste jediný, komu se v aréně Devils tleskalo. V úterý pokořil úchvatnou metu i brankář Martin Brodeur, který si připsal rekordní 552. výhru v NHL. Ten si místo klobouku schoval kus brankové síťky. Kdo mu to poradil? ### „Asi to napadlo Martyho samotného. Vůbec nikdo z nás o tom neměl ani tušení. Ale bylo to povedené.“ ### * Nechal se inspirovat basketbalem, kde si hráči síťky s oblibou stříhají? ### „Je to možné. Teď tady probíhá univerzitní šampionát, což je hodně sledovaná akce, takže možná to ho navedlo, aby si taky stříhl.“ (směje se) ### * Pokud vím, tak se do zámoří přijel podívat váš dědeček. Do termínu se tedy trefi l dokonale. ### „Myslím, že se mu tady líbilo. Ale viděl jen jeden zápas, na ostatní se koukal v televizi“. ### * Doma zůstal z pověrčivosti? ### „Ne, ne, říkal, že je v hale moc velký hluk. Dědovi je šestasedmdesát let a raději si užíval domácího pohodlí. A co mi pak říkal, že si prý přepnul i hokej, takže zápas ani neviděl. Pustil si totiž kanál, kde hráli nějakou muziku nebo koncert.“ (směje se) ### * Takže zámořský výlet byl pro něj spíš za trest? ### (směje se) „Užíval si to u nás doma. Byl rád, že mi mohl spravit balkon, umýt okna. Ale pak mi prozradil, že poletí jen na Floridu, nebo na Tahiti.“ ### * Snad nelezl po střeše? ### „Přesně tak. To bylo neuvěřitelné. A nejen to, umýval nádobí a šůroval dům už od čtyř hodin ráno, protože nemohl spát.“ (směje se) ### Kariéru začal Holík ### Když se jej zeptáte na nejoblíbenějšího parťáka, dostanete okamžitou odpověď. Robert Holík. Právě osmatřicetiletý veterán, kterému se jako prvnímu Čechovi povedlo zdolat hranici 1300 zápasů v NHL, totiž uvedl Eliáše mezi zámořskou smetánku. Zařídil mu první gól i asistenci v kariéře. 5. prosince 1996 zužitkoval Holík v utkání s Calgary (2:1) Eliášovu nahrávku a vsítil vítěznou branku. O týden později 12. prosince proti Bostonu (7:4) si role vyměnili a byla z toho premiérová trefa! ### (Deník Sport:Petr Dias)
21.3.2009 | FRANTIŠEK KUČERA: ELIÁŠ SE STAL NESMRTELNÝM


Začátkem týdne zažili v NHL a hlavně v New Jersey velkou slávu. V jediném zápase padly hned dva rekordy, což je mimořádná událost. Patrik Eliáš se stal nejproduktivnějším hráčem Devils a jeho spoluhráč, brankář Martin Brodeur, vychytal 552. výhru v NHL. Čímž překonal legendárního Patricka Roye. ### Pochopitelně mám radost především z Patrikova úspěchu. Moc dobře si ho totiž pamatuju, když v zámoří kariéru začínal. Tedy přesněji, když hrál druhým rokem na farmě v Albany. V tu dobu jsem zrovna prožíval v Americe své nejhorší období, takže jsem se také pohyboval po farmách v Syracusách a Philadelphii. A měl jsem tedy tu možnost se s ním potkat. A vidíte, roky uběhly a z Patrika se stala hvězda. Vyhrál Stanley Cupy, je klíčovou osobností Devils. A teď se může pyšnit i tím, že udělal nejvíc bodů v historii klubu. Je to obrovský úspěch, na který může být pyšný. Je to totiž jen jeho zásluha, všechno si vydobyl sám. ### Není to totiž vůbec snadné. Musíte se rvát na farmách, zvyknout si v průběhu kariéry na jiný styl hokeje. Patrik to ale všechno vydržel, prosadil se. A ukázal cestu pro další kluky, kteří se hokeji věnují. Ale vraťme se k rekordům. Statistiky, různé milníky, to vše mají v NHL rádi. Vždycky je kolem toho velká sláva. A když to vyjde ještě v domácím prostředí a ve vítězném utkání, je to pak o to silnější. ### A přesně to si teď mohl vychutnat Eliáš. Navíc když se jeho kousek spojil s Brodeurovým, který překonal rekord v počtu vítězství v NHL. I diváci si večer pořádně vychutnali, hlavně tu show s odstřiháváním sítě. Přiznám se, že jsem to ještě neviděl. Ale jde o dobrý nápad, po vzoru basketbalu. Patrik zase velkolepý večer vyšperkoval zeleným kloboukem. ### Měl vlastně štěstí, že se právě ten den slavil irský svátek St. Patrick´s Day. Právě v New Yorku žije obrovská komunita Irů, takže to bylo skutečně dobře vymyšlené. Lidi ho budou mít i radši, že si vzpomněl a zamával tradičním zeleným kloboukem. I bez toho se ale každopádně ocitnul mezi nesmrtelnými. A v budoucnu se může těšit na to, až mu v hale u stropu vyvěsí dres. ### Pokud mluvíme o výjimečných hráčích, nejde pominout Brodeura. Vychytat 552 výher je něco neuvěřitelného. A to se ještě trochu přehlíží, jakou porci zápasů má za sebou. Pokud se nepletu, tak mu zbývá 13 utkání do tisícovky a dalších 29 k rekordu Patricka Roye. Na gólmana obrovský počet. Musíme si totiž uvědomit, že právě brankáři jsou pod větším stresem než ostatní hráči. A vydržet takový zápřah není legrace. ### A k tomu večeru ještě jedna poznámka. Měli bychom se poučit z toho, jak v zámoří rekordní události pojímají. Když se tady někdo loučí s kariérou, šije se to rychlou jehlou. Hráč stojí někde u mantinelu, místo aby byl uprostřed. Ale věřím tomu, že to časem bude i u nás důstojné. ### NHL OČIMA FRANTIŠKA KUČERY: ### Musíte se rvát na farmách, zvyknout si v průběhu kariéry na jiný styl hokeje. Eliáš to ale všechno vydržel a prosadil se.“ ### FRANTIŠEK KUČERA je hokejovým mistrem světa a olympijským vítězem. ### Zdroj: Sport


20.3.2009 | HOKEJ DĚLÁM PRO VÝHRY, ŘÍKÁ ELIÁŠ, NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ HOKEJISTA NEW JERSEY


Exklusivní rozhovor - zdroj iDNES.cz


17.3.2009 | ROZHOVOR S PATRIKEM ELIÁŠEM: ĎÁBLY BYCH NIKDY NEMĚNIL!


Krátce po té, co se Patrik Eliáš stal nejproduktivnějším hráčem v historii New Jersey Devils, našel si chvilku, aby poděkoval všem svým fanouškům a podělil se s návštěvníky webových stránek o své bezprostřední dojmy. ### Co pro Vás znamená překonání tohoto historického rekordu Devils? ### *Znamená to pro mne strašně moc. Měl jsem štěstí být součástí skvělého týmu a mít výborné trenéry. ### Jaká reakce byla Vašich spoluhráčů? ### *Měli společně se mnou upřímnou radost. ### Jak jste prožíval nadšené "ovace" diváků? ### *Bylo to nesmírně dojemné. V hlavě se mi promítl celý můj hokejový život a myslel jsem na všechny, kteří mne jím provázeli a podporovali. ### Jak reagoval John MacLean, který je nyní Vaším asistentem trenéra? ### *Na střídačce mne poplácal po zádech a spolu s dalšími trenéry a členy týmu mi pogratuloval. ### Co pro Vás znamená překonat rekord takové legendy jako je John MacLean, který tento rekord držel řadu let? ### *Vzpomínám si, když jsem v sezóně 96-97 poprvé přišel na tréninkový kemp jako mladý kluk, který sotva uměl anglicky,byl jsem přidělen do formace s Johnem MacLeanem a Neilem Brotenen. Myslím, že v té chvíli by mne znervózňovalo hrát s kýmkoliv, ale mít možnost hrát s těmito dvěma tak zkušenými hráči a výjimečnými hokejovými osobnostmi bylo pro mne něco naprosto mimořádného a nezapomenutelného. Je skvělé, že moje první kroky v Devils vedly zrovna tímto směrem. ### Máte ve své kariéře mnoho nezapomenutelných zážitků. Je tento Váš poslední úspěch s nimi srovnatelný? ### *Myslím, že tohoto rekordu si budu nesmírně cenit až ukončím kariéru.Když hrajete, tak nejdůležitější jsou úspěchy celého týmu, ty osobní jsou až na druhém místě. Překonat tento rekord je skvělý pocit, protože když jsem v Devils začínal, tak jsem o něčem takovém ani nesnil. ### Během Vaší kariéry jste měl možnost několikrát odejít do jiného klubu za lepších finančních podmínek. Proč jste se pokaždé rozhodl zůstat v Devils? Hrála v tom roli také touha zůstat a překonat rekordy klubu? ### *Měl jsme řadu možností odejít jinam a dostat lukrativnější podmínky, ale pro mne je nejdůležitější být v klubu, kde vím, že budeme vyhrávat. S Devils jsme pokaždé postoupili do play-off a když vidíte starší kluky, kteří v klubu zůstávají, uvědomujete si, co to je tradice, a loajalita je vlastnost, která se hodně oceňuje. Myslím, že mladší kluci jako Zajac nebo Parise si to také začínají uvědomovat, a to je hodně důležité. ### Je pravda, že když se v kabině bavíte o této sezóně, tak často padá slovo "vyjmečná"? ### *Ano, myslím, že hodně lidí na začátku sezóny pochybovalo o tom, že budeme schopni uspět i bez nejlepšího brankaře NHL a ukázalo se, že se dokážeme semknout a hrát výborný hokej. Nesmírně si cením našich brankářů Kevina Weekese a Scotta Clemmensena, kteří nás v nelehkých chvílích svými vynikajícími výkony hodně podrželi. Myslím, že všechny ty okolnosti, které nás na začátku sezóny postihly nám pomohly utužit tým a posunout se hodně dopředu. V tomto okamžiku opravdu cítíme, že pokud budeme hrát dobrý hokej, jsme schopni porazit každý tým v lize a dojít hodně daleko. (pd)


17.3.2009 | V DEN SV. PATRIKA - REKORD PŘEKONÁN!


V nočním zápasu NJ Devils proti Chicago Blackhawks nastoupili v Prudential Center po dlouhé době proti sobě dva nerozluční kamarádi - Patrik Eliáš a Martin Havlát. ### Z vítězství 3 : 2 se radovali Ďáblové. Radost Patrika Eliáše byla dvojnásobná, protože přihrávkou na gól B.Gionty v 17. minutě 2. třetiny získal 702. bod ve své kariéře, překonal tak rekord J. MacLeana (701) a stal se nejproduktivnějším hráčem v historii New Jersey Devils. Diváci v aréně v tom okamžiku povstali a skandováním "Patrik Elias" za tento úctyhodný výkon Patrikovi poděkovali. ### "Byl to skvělý zápas.Pro mne osobně byl výjimečný očekáváním, zda-li se mi to podaří, ale i atmosférou v týmu a v aréně, která byla jedinečná. V okamžiku, kdy jsem rekord překonal a diváci mi děkovali, promítly se mi v hlavě nejhezčí okamžiky mého hokejového života a myslel jsem na všechny, kteří mne na této cestě provázeli, bez jejich podpory bych tyto nezapomenutelné chvíle určitě nezažil a ze srdce jim za to děkuji" řekl po zápase nadšený Patrik Eliáš. ### Mezi prvními gratulanty byl i Martin Havlát, který s Patrikem jeho úspěch "oslavil" už den předem skvělou svíčkovou, kterou jim připravila Patrikova manželka Petra. "Jsem na Patrika moc pyšný. Jsem rád, že jsem byl s ním na ledě, když přepsal historii Devils, celý dnešní zápas jsem s ním dost prožíval. Patrik je vyjmečný hráč a jeden ze základních kamenů týmu. Přeji mu hodně nejen hokejového štěstí" řekl po zápase Martin Havlát. (pd)


16.3.2009 | ELIÁŠ: PŘEKONÁNÍ REKORDU NA DOSAH (anglická verze)


Zdroj nhl.com


15.3.2009 | PATRIK ELIÁŠ: SEZONA PLNÁ REKORDŮ


Rok rekordů. Tak by se mohla z pohledu Patrika Eliáše jmenovat sezona 2008/09. Český útočník překonal hned tři klubová maxima New Jersey, navíc se s 15 zásahy dotáhl na vedoucí dvojici Jágr-Sundin v počtu nejvíce vstřelených branek v prodloužení v historii NHL! ### Posledním Patrikovým počinem je vyrovnání 11 let starého rekordu v počtu bodů. Ten držel legendární útočník John MacLean, který v dresu Devils nastřádal 701 bodů. Stejnou bilancí se nyní pyšní i Patrik Eliáš, nejproduktivnější český hokejista v tomto ročníku NHL. ### Na vysněné kótě se nemusí zastavit, do konce základní části totiž zbývá ještě 14 zápasů. A nejde o první rekord, který útočníku MacLeanovi „sebral“. Patrik se v prosinci 2008 stal rekordmanem New Jersey v počtu zápasů, v nichž nastřádal víc než jeden bod. Famózní sezonu rozjel Patrik již na podzim loňského roku. Od 18. října 2008 vévodí klubovému žebříčku v počtu asistencí, kdy překonal obránce Scotty Niedermayera (364). První bod (asistence) v NHL a zároveň v dresu Devils dosáhl před více než dvanácti lety. 5. prosince 1996 v souboji s Calgary (2:1) nahrával na vítězný gól, který vstřelil Bobby Holík. Oblíbený parťák, jemuž se podařilo jako prvnímu Čechovi zdolat hranici 1300 zápasů v zámořské lize, o týden později na oplátku pomohl Patrikovi vsítit premiérový gól v NHL (12. prosince 1996). Právě žebříček nejúspěšnějších střelců Devils zatím odolává, a je to také poslední meta, kterou drží J.MacLean. Během 14 sezon v barvách Devils připsal 347 branek, takže Patrikovi chybí 55 přesných zásahů. ### Za výjimečnou lze považovat tuto sezonu i z pohledu českých hokejistů působících v NHL. Pokud Patrikovi vydrží forma, může se stát ještě letos třetím nejproduktivnějším českým hráčem všech dob. Zatím vládne J. Jágr (1599 bodů), za ním je R. Holík (746) a poté následuje dvojice P. Nedvěd a M. Straka se 717 body. (Petr Dias)


14.3.2009 | "701" - KRÁSNÉ ČÍSLO


Noční zápas NJ Devils proti Canadians v Montrealském Bell Centre splnil očekávání. Ďáblové vyhráli 3 : 1 a padly hned dva rekordy! M. Brodeur dosáhl rekordních 551 vítězných zápasů NHL a vyrovnal tak prvenství, které do včerejšího dne držel legendární gólman Patrick Roy. Na Brodeurově úspěchu měl lví podíl i Patrik Eliáš, který byl u dvou ze tří vítězných gólů Ďáblů. Patrik poprvé skóroval v 6. minutě úvodní třetiny utkání a tímto gólem si připsal svůj 700. bod v kariéře. Přihrávkou na druhý gól, který vstřelil B. Rolston, získal Patrik 701. bod a dosáhl tak historického rekordu Devils v maximální počtu kanadských bodů, jehož držitelem byl dosud John MacLean. Překonáním již třetího klubového rekordu v této sezóně Patrik potvrzuje nejen svou skvělou formu, ale i fakt, že již dnes je legendou, která vstoupí do historie New Jersey Devils. (pd)


12.3.2009 | NOČNÍ ZÁPAS PROTI PHOENIX COYOTES HRÁL PATRIK ELIÁŠ I PRO SVÉHO DĚDEČKA


V nočním zápase proti Phoenix Coyotes Ďáblové opět s převahou vyhráli 5 : 2 a s nadhledem si drží 1. místo v čele Atlantické divize. Na vítězství měl velký podíl i Patrik Eliáš, který si připsal dva body za gól a asistenci a byl vyhlášen 1. hvězdou zápasu. V rozhovoru po utkání Patrik řekl, že tento vydařený zápas hrál kromě jiného i pro svého dědečka Antonína, který svého vnuka sledoval z tribuny v Prudential Center. Patrik má po 67 utkáních 71 bodů (27G/44A), je na 12. místě ve statistikách produktivity NHL a od získání historického prvenství nejproduktivnějšího hráče New Jersey Devils dělí ho pouze 3 body. (pd)


8.3.2009 | PATRIK ELIÁŠ SE BLÍŽÍ K PŘEKONÁNÍ DALŠÍHO KLUBOVÉHO REKORDU


Patrik Eliáš svými výkony na ledě potvrzuje pověst jednoho z nejlepších hráčů v historii New Jersey Devils. Záznamy ve statistikách klubu tento fakt jasně dokazují. Na počátku této sezóny se stal Patrik klubovým rekordmanem v počtu asistencí, když překonal historický rekord Scotta Niedermayera (365). K dosažení dalšího rekordu Ďáblů je Patrik velmi blízko. Po 67 odehraných zápasech letošní sezóny ho dělí pouze 2 body od dosažení historického rekordu Johna Mac Leana (701) v celkovém počtu získaných bodů. Je proto jen otázkou velmi krátkého času, kdy Patrik překoná další milník v historii klubu a stane se nejproduktivnějším hráčem New Jersey Devils (pd).


26.2.2009 | PATRIK ELIÁŠ ZÁŘIL V ZÁPASE PROTI LAVINÁM


Ve skvělém nočním zápase proti Colorado Avalanche dal Patrik Eliáš svůj 24. gól této sezóny a výrazně se podílel na vítězství Ďáblů 4 : 0. Do sestavy se vrátil po 50 zmeškaných zápasech brankář Martin Brodeur a Devils si upevnili šestibodové vedení v čele Atlantické konference před druhým týmem Philadelphia Flyers. Patrik Eliáš má po 61 zápasech na kontě 65 bodů, je 12.nejproduktivnějším hráčem NHL a pouhých 9 bodů ho dělí od překonání historického rekordu v klubové produktivitě.(pd)


1.2.2009 | The Hockey News určil 10 nejlepších českých hráčů NHL


Prestižní zámořský týdeník The Hockey News zveřejnil ve svém posledním čísle žebříček deseti nejlepších českých hokejistů v NHL současnosti. Na 1. místě je Patrik Eliáš, následují D. Krejčí z Bostonu a T. Vokoun z Floridy. (pd)
Více na www.thehockeynews.com


31.1.2009 | Eliáš: Relaxuju u Hujera


Exklusivní rozhovor - zdroj Deník Sport


29.1.2009 | Zlatá hokejka: v polovině vládne Patrik Eliáš


Patrik Eliáš vede v průběžném pořadí 41. ročníku ankety Zlatá hokejka. Nejproduktivnější český hráč v NHL nasbíral v hlasování za první polovinu sezony nejvíc bodů, následují J. Marek z ruského Magnitogorsku a slávista J. Bednář. V prvním kole volili nejlepší hokejisty trenéři extraligových týmů, reprezentačního týmu a výběru do 20 let. Kromě nich hodnotili výkony za první polovinu sezony zástupci médií spolupracujících s ČSLH. Po sezoně bude následovat druhé kolo, v němž dostanou vedle trenérů slovo také další novináři a komentátoři. Z 18 tipů se Patrik Eliáš objevil devětkrát na prvním místě a chyběl pouze na třech anketních lístcích. Za skokana první poloviny lze považovat Davida Krejčího z Bostonu, jemuž třetí místo uniklo jen o šest bodů. Vítěz předchozích čtyř ročníků a držitel celkem devíti trofejí Jaromír Jágr je s odstupem pátý za Krejčím. (pd)


26.1.2009 | Návštěvní kniha ("Guestbook") - aktualizace


Ahoj všichni moji fanoušci, děkuji za Vaše dopisy, vzkazy a dotazy, které mi každý den posíláte. Je skvělé být s Vámi v neustálém kontaktu prostřednictvím mého webu a proto teď budu pravidelně odpovídat na Vaše otázky zaslané do Guestbooku na této stránce. Vašeho zájmu a podpory si velmi vážím, jsou pro mne moc důležité. Děkuji za Vaši přízeň a budu se těšit na další setkání na www.eliaspatrik.com. Váš Patrik Eliáš


22.1.2009 | Páté vítězství Ďáblů v řadě, první místo v Atlantické Divizi


Ďáblové mají za sebou dvanáctidenní "trip", kdy odehráli 6 zápasů na ledě svých soupeřů a z toho bylo 5 utkání vítězných. Dnes v noci hráli téměř po dvou týdnech doma v Prudential Aréně, opět bodovali výhrou nad Montreal Canadiens 5 : 2 a jsou na 1. místě v Atlantické Divizi. "Venku jsme hráli dobrý, jednoduchý a chytrý hokej. Nebyli jsme tak agresivní jako třeba když hrajeme před domácím publikem. Nacházeli jsme správnou cestu jak vyhrát, dávali jsme góly v pravou chvíli a gólmani skvěle chytali. Bylo fain být s klukama pár dní pohromadě i mimo led a zkusit si něco jiného než hokej. Třeba ve Vancouveru jsme si zahráli courling a bylo to moc fain" hodnotil úspěšnou cestu Ďáblů Patrik Eliáš. "V dnešním zápase soupeř neměl možnost se dostat příliš do tempa. Inkasovali jsme sice dva góly z jejich přesilovek, ale byly to jediné okamžiky,kdy jsme byli pod tlakem. Hráli jsme hodně dozadu, jednoduchý, zodpovědný hokej a čekali jsme na jejich chyby, a to se nám vyplatilo" řekl po utkání Patrik Eliáš, který ve 47 zápasech letošní sezóny nasbíral skvělých 54 bodů a je již více jak dva týdny v první desítce nejproduktivnějších hráčů NHL. (pd)


22.1.2009 | Otevřený dopis šéfredaktorovi Mladé Fronty Dnes


Vážený pane šéfredaktore,

dovoluji si Vás kontaktovat v zastoupení pana Patrika Eliáše ve věci uveřejnění článku v dnešní Mladé Frontě Dnes - region Brno, pod názvem "Eliášovy haly jdou do dražby", jehož autorem je Jiří Smetana a v této věci Vám sděluji následující. Spojení jména pana Patrika Eliáše s projektem hokejových hal na Lužánkách a s tím související konkurz společnosti Průmyslové stavitelství Brno a. s. je naprosto lživá, nepravdivá a zavádějící informace, která závažným způsobem poškodila dobré jméno a pověst pana Eliáše. Pan Eliáš s tímto projektem nemá nic společného, jelikož od původního záměru účasti na tomto projektu odstoupil ještě dříve, než došlo k zahájení jeho realizace, a to z důvodu velmi nejasného právního a investičního pozadí celé akce. Na základě této skutečnosti považujeme za zcela nepřijatelnou skutečnost, že MF Dnes jméno pana Eliáše s touto kauzou dnes spojuje a žádáme, aby jste celou věc okamžitě uvedli na pravou míru uveřejněním písemné omluvy panu Eliášovi. V opačném případě budeme nuceni celou věc řešit soudní cestou. Závěrem musím vyjádřit velké politování nad tím, že tak seriózní medium jako je MF Dnes se uchyluje k takto nedůstojným mediálním praktikám, které jsou používány bulvárními médii velmi pochybné úrovně. Pan Eliáš měl vždy s MF Dnes a jeho redaktory velmi dobré vztahy a tato akce pana Smetany bohužel tento stav zásadně změnila. Žádáme Vás proto, aby jste celou věc neprodleně uvedl na pravou míru a v budoucnu se již něco podobného neopakovalo. S úctou, Mgr. Pavlína Drtinová advokát


20.1.2009 | Exklusivní rozhovor "Nashlouchám svému tělu"


Muscle&Fitness; 01/2009


9.1.2009 | Patrik Eliáš má vykročeno k rekordu


Patrik Eliáš zažívá skvělé období. Mezi českými hráči nemá konkurenci a k dnešnímu dni mu s 46 body (18+28) patří 9. příčka v bodování NHL. A navíc, ještě nikdy během své kariéry v zámořské soutěži nebyl po 40 zápasech sezony tak produktivní. A to dokonce ani v rekordní sezoně 2000/01, kdy se stal po skončení základní části s 96 body (40+56) třetím hráčem bodování produktivity NHL. Lepší tehdy byla jen dvojice Jaromír Jágr z Pittsburghu 121 (52+69) a Joe Sakic z Colorada 118 (54+64). V nezapomenutelné sezóně, po zisku svého prvního Stanley Cupu, se mezi trojici nejproduktivnějších hokejistů NHL dostal především zásluhou skvělého finiše. Po 40 zápasech totiž nastřádal „jen“ 39 bodů. V New Jersey se ještě dnes vzpomíná na úžasnou podívanou, kterou předváděl Patrik Eliáš s Petrem Sýkorou a Jasonem Arnottem v útočné formaci přezdívané EASy. „Tehdy jsme měli jiný tým. Celkově jsme byli kreativnější, od obránců po útočníky. Takže to vypadalo, že to jde všechno lehce,“ vybavuje si Patrik skvěle fungující spolupráci. „A procházeli jsme obrovskou školou. Už při tréninku, které byly kolikrát náročnější než samotné zápasy. Vždyť jsme trénovali proti skvělým brankářům a hlavně proti skvělým obráncům, jako byl Stevens nebo Niedermayer. Právě oni nás udělali lepšími.“ V této sezoně může Patrik osobní rekordy opět posunout. Pokud si udrží průměr na zápas (1,18) a nezastaví jej zranění či nemoc, získá ve zbývajících 43 zápasech 51 bodů. O jediný bod by tak překonal dosavadní maximum. V případě povedeného finiše by však mohl elitní český útočník atakovat bájnou hranici 100 bodů. Překonat vysněnou metu se podařilo z Čechů jen Jaromíru Jágrovi, naposledy však před třemi lety v sezoně 2005/06 v dresu NY Rangers. „To je hrozně daleko, vždyť se teprve blíží polovina sezony,“ řekl Patrik Eliáš. „Na statistiky se podívám až po skončení základní části.“


8.1.2009 | Gratulace R. Holíkovi k rekordu odehraných zápasů


Spoluhráč a kamarád Patrika Eliáše - Robert Holík dnes odehrál svůj 1274 zápas v NHL a posunul se na první místo mezi Čechy v celkovém počtu odehraných zápasů, které do dnešního dne držel J. Jágr s celkovým počtem 1273."Moc Robertovi gratuluji. Jsem rád, že tady je a nejen já. Hokejová osobnost jako Robert je pro náš tým nesmírně důležitá" říká Patrik Eliáš. (pd)


8.1.2009 | Eliáš: Stovka? Úchvatné číslo


Exklusivní rozhovor - zdroj Deník Sport


7.1.2009 | Patrik Eliáš je v bodování NHL na 6. místě


Patrik Eliáš si díky 7 bodům získaným za poslední čtyři zápasy posunul na vynikající 6. místo v produktivitě hráčů NHL. V polovině základní části soutěže má na svém kontě celkem 46 kanadských bodů (18G/28A). pd


6.1.2009 | Eliáš: Nekoukám na body. Ať jich mám sto padesát nebo osmdesát


Exklusivní rozhovor - zdroj iDNES.cz


31.12.2008 | Eliáš: Cítím se skvěle, všechno se zdá jednodušší


Exklusivní rozhovor - zdroj Právo


28.12.2008 | Devils opět zabodovali proti Rangers


Ďáblové dnes v noci v Madison Square Garden opět zabodovali a porazili New York Rangers 4:2. "Po dvou prohraných zápasech, kdy se nám nepodařilo skórovat, bylo dnes důležité dát gól hned na začátku a dostat se brzo do vedení. Byli jsme iniciativnější, hodně jsme stříleli a měli jsme více šancí. S výsledkem jsem spokojený, podali jsme dobrý výkon, velmi nás podržel Scott Clemmensen (pozn. 31 úspěšných zásahů). Je ale třeba, abychom si jako tým více věřili, lépe kontrolovali puk a byli aktivní během zápasů, ve kterých vedeme" řekl bezprostředně po utkání Patrik Eliáš, který si v dnešním zápase opět připsal 2 body (1G/1A) a do překonání historického rekordu klubu, který drží J.MacLean (701), Patrikovi zbývá získat pouze 34 bodů.


24.12.2008 | Bílé Vánoce ve West Orange


New Jersey zasypal třpitivý sníh. V útulném domku ve West Orange, kde žije Patrik Eliáš se svou ženou Petrou svítí nádherný vánoční stromeček. U krbu pospává labrador Devonte, všude voní cukroví a znějí koledy. Naprostá vánoční pohoda. Patrik a jeho Ďáblové mají i v tento nádherný předvánoční čas nabitý zápasový program, hrají téměř obden, občas musí na "trip" za týmem svých soupeřů. Patrik dodržuje důsledný zápasový režim- zdravá životozpráva, tréninky a zápasy střídá dostatek odpočinku a spánku. Před zápasy dodržujeme s Petrou několik rituálů, aby se Patrikovi dařilo. Zdá se, že to funguje. Patrik na ledě podává fantastické výkony, táhne Ďábly od jednoho vítězného utkání k druhému, boduje v každém zápase. Ve volných chvílích chodíme všichni na dlouhé procházky do přírody s Devontem, radujeme se ze sněhové nadílky, díváme se na české vánoční filmy. Je nám spolu dobře a přejeme si, aby tyto krásné chvíle, pohoda a Patrikova skvělá forma trvaly co nejdéle. Krásné Vánoce!

West Orange, Pavlína Drtinová


22.12.2008 | Patrik Eliáš byl vyhlášen 3. hvězdou NHL uplynulého týdne


NHL oznámila, že Patrik Eliáš byl vyhlášen 3. hvězdou NHL v 51. týdne . Patrik bodoval již v 10. zápasů v řadě, přičemž za posledních sedm dní získal celkem 8 kanadských bodů (3G/5A) z celkového počtu 37 (16G/21A). Úspěšný týden zahájil přihrávkou v zápase proti Torontu, který NJ Devils prohráli na nájezdy 2:3. Svou skvělou formu potvrdil i v utkání proti Buffalu, kde se 2 asistencemi podílel na vítězství Ďáblů 5:3. Naprosto fantastický výkon podal v pátečním zápase proti Otawě, ve kterém získal 4 body (2G/2A) a týden zakončil gólem v nedělním zápase proti Philadelphia Flyers, který Devils vyhráli po samostatných nájezdech 3:2."Mám velkou radost, že se daří mě i celému týmu a věřím, že takto úspěšní budeme i nadále" komentoval svůj zdařilý týden Patrik Eliáš.


19.12.2008 | Patrik Eliáš vyrovnal klubový rekord


Patrik Eliáš vyrovnal klubový rekord J. MacLeana v počtu zápasů (169), ve kterých získal více než jeden bod.


17.12.2008 | Patrik Eliáš již osmý zápas v řadě bodoval


Ďáblové oplatili Buffalo Sabres sobotní porážku výhrou na ledě soupeře 5 : 3 a připsali si 10. vítězství za posledních 13. zápasů. Patrik Eliáš se na vítězství podílel 2 asistencemi a bodoval tak již 8. zápas v řadě. "S dnešním zápasem i s jeho výsledkem jsem spokojený, obzvlášť po včerejším nevydařeném utkání v Torontu. Včera nám dělalo problém dostat se do zápasového tempa, měli jsme šance převzít kontrolu nad hrou, ale chyběly nám síly a dostatečné nasazení. Dnes se nám hrálo podstatně lépe, měli jsme chuť a odhodlání bojovat, na vítězství se podílely všechny čtyři formace. Osobně vnímám, že bych měl začít střílet góly, ale v posledních dvou zápasech jsem cítil potřebu vytvářet šance pro spoluhráče a věřím, že se tento stav časem otočí" komentoval utkání Patrik Eliáš, který byl opět vyhlášen 2. hvězdou zápasu.


15.12.2008 | EA Sports pražský hokejový pohár mládeže 2008


Patrik Eliáš převzal sportovní záštitu nad mezinárodním hokejovým turnajem mládeže - EA Sports pražský hokejový pohár mládeže 2008, který se bude konat ve dnech 28. - 30. 12. 2008 v Praze. O této výjmečné sportovní akci se více dočtete na www.easportscup.com


15.12.2008 | Patrik Eliáš: Umíme vyhrávat i bez Brodeura


Exklusivní rozhovor - zdroj ProHockey


12.12.2008 | Neuvěřitelná přestřelka rivalů z obou břehů řeky Hudson


Ďáblové v nočním zápase plném dramatických zvratů rozstříleli své rivaly z New Yorku 8 : 5. Patrik Eliáš rozhodl o vítězství Devils gólem v 52. minutě při skóre 5 : 5. Na dalších dvou gólech Ďáblů se podílel přihrávkami a byl opět vyhlášen první hvězdou zápasu. "Prvních 30 minut jsme Rangers nedali šanci. V průběhu 2. třetiny jsme se zbytečně zbavovali puku a soupeř s se tím pádem dostával do šancí, díky kterým naše čtyř gólové vedení srovnal. I přesto jsme neztratili trpělivost a chuť bojovat, náš útok zabral v pravou chvíli a zápas opět otočil v náš prospěch", řekl po zápase Patrik Eliáš, který přesně před 12 lety (12.12.1996) vstřelil svůj první gól v NHL.


12.12.2008 | Welcome to www.eliaspatrik.com


Dnes byla spuštěna anglická verze internetových stránek Patrika Eliáše www.eliaspatrik.com/en/.


6.12.2008 | O vítězství Ďáblů opět rozhodlo prodloužení


Ďáblové si dnes v noci připsali další dva body za vítězství v prodloužení nad Montreal Canadians 2 : 1. "Byl to výborný zápas, spousta šancí na obou stranách, vynikající výkon obou gólmanů. Pro hráče i diváky to byl velmi atraktivní hokej" komentoval zápas Patrik Eliáš, který se opět podílel na rozhodujícím gólu skvělou nahrávkou Z.Parisimu a potvrdil svou nezpochybnitelnou roli vůdce týmu.


5.12.2008 | Patrik Eliáš vyrovnal historický rekord NHL


"Pán prodloužení" jak Patrika Eliáše fanoušci často přezdívají, vyrovnal ve čtvrtečním zápase proti Philadelphia Flyers historický rekord NHL v počtu vstřelených branek v prodloužení. Počtem 15 gólů se ujal prvenství spolu s J. Jágrem a M.Sundinem.


4.12.2008 | Patrik Eliáš opět dovedl Devils k vítězství


V nočním zápase ve Philadelphii Ďáblové opět vyhráli 3 : 2 v prodloužení. O vítězství rozhodl Patrik Eliáš, který 90 sekund před koncem třetí třetiny vyrovnal skóre na 2 : 2 a následně v prodloužení dal vítěznou branku. "Po čtyřech dnech volna neprobíhal začátek zápasu jak jsme si představovali, ale už od 2. třetiny jsme hru kontrolovali. Ve 3. třetině se Flyers dostali do vedení díky "šťastnému" gólu v jejich přesilovce. Náš tým ale zůstal pozitivní a šli jsme za vítězstvím až do konce. S klukama v našem útoku (B. Gionta, D.Zubrus) se mi opět hrálo výborně a jsem rád, že se nám podařilo skóre těsně před koncem vyrovnat a v prodloužení vyhrát" řekl po utkání Patrik Eliáš, který byl vyhlášen první hvězdou zápasu.


29.11.2008 | Pittsburgh přerušil sérii vítězných zápasů Ďáblů


Ďáblové dnes v noci prohráli v Mellon Areně zápas s domácími Penguins 1 : 4 a přerušili tím sérii posledních pěti vítězných utkání. "Dnešní zápas je pro mne zklamáním. Penguins pro nás byli důležitým soupeřem v divizi. Oproti předchozím vítězným utkáním, kdy náš tým diktoval hru, jsme tentokrát čekali co udělá soupeř, který měl více štěstí a byl úspěšnější v koncovce. Výsledek potvrzuje, že tento přístup nebyl správný " komentoval zápas Patrik Eliáš, který k jedinému gólu Devils přispěl nahrávkou.


23.11.2008 | Patrik Eliáš získal v posledních pěti zápasech 11 bodů!


Patrik Eliáš potvrdil svou fantastickou formu! V posledních pěti utkáních získal 11 bodů. K dnešnímu čtvrtému vítězství Ďáblů v řadě proti Tampa Bay 7 : 3 přispěl třemi nahrávkami a byl opět vyhlášen druhou hvězdou zápasu. "V poslední době se mi hraje opravdu výborně. Jsem se stejnými hráči v jednom útoku (B.Gionta, D.Zubrus) a tím pádem máme možnost se skvěle sehrát. Nejdůležitější je, že jsem si začal věřit, kontrolovat hru a hokej mě zas baví" zářil po utkání Patrik Eliáš.


21.11.2008 | Třetí vítězství v řadě na domácím ledě


Ďáblové dnes opět získali dva body za vítězství 5 : 2 nad New York Islanders. "Je znát, že se do týmu vrátila pohoda a sebevědomí. Poslední tři zápasy jsme hráli s rozvahou a v klidu, tím pádem se nám dařilo dávat góly. Dalších pět zápasů budeme hrát na ledě soupeřů a věřím, že nám pozitivní nálada a dobré výsledky vydrží" komentoval utkání spokojený Patrik Eliáš, který si dnes do kanadského bodování připsal další dva body.


20.11.2008 | Ďáblové pokračují na vítězné vlně


Poprvé po sedmi zápasech se dnes v noci Ďáblům podařilo vyhrát v řádné hrací době a připsat si další dva body za vítězství nad Florida Panthers 3 : 1. Patrik Eliáš opět potvrdil, že je vůdčí osobností a klíčovým hráčem týmu, na vítězství se podílel jedním gólem a asistencí a byl již potřetí za sebou vyhlášen mezi třemi nejlepšími hráči utkání. "Dnešní zápas byl technicky a herně poměrně jednoduchý a pro diváky ne příliš atraktivní, což je dáno stylem jakým Florida hraje. Hru jsme měli pod kontrolou s výjimkou 2. třetiny, kdy jsme měli jen jedinou střelu na branku, ze které se mi podařilo dát gól. Ve třetí třetině jsme opět kontrolovali puk a tím pádem i celou hru, zápas jsme dohráli v klidu a pohodě. Dva body jsou pro nás nesmírně důležité" řekl po zápase Patrik Eliáš.


15.11.2008 | Ďáblové ukončili sérii prohraných zápasů


Dramatický a divácky nesmírně zajímavý byl dnešní noční zápas proti Washington Capitals, který až po samostatných nájezdech skončil vítězstvím domácích Ďáblů. Průběžné skóre bylo po celou dobu utkání velmi vyrovnané. Devils v poslední minutě 3. třetiny vedli 4 : 5, situaci však zdramatizoval A.Ovečkin, který sekundu před koncem řádné hrací doby vyrovnal na 5 : 5. Po bezgólovém prodloužení následovaly samostatné nájezdy, ve kterých byli Ďáblové úspěšnější. Patrik Eliáš se na vítězství podílel 2 brankami a 1 asistencí a byl vyhlášen 2. hvězdou zápasu. "Z mého pohledu byl dnešní zápas podobný jako ty předchozí nevydařené, ale měli jsme prostě štěstí, dokázali jsme úspěšně proměnit šance a dávat více gólů. Vítězství je důležité, abychom získali zpět pohodu, o kterou nás připravily poslední prohrané zápasy" komentoval utkání Patrik Eliáš.


12.11.2008 | NHL All Stars Game 2009


Patrik Eliáš je spolu s dalšími třemi spoluhráči z NJ Devils - Z. Parisem, M. Brodeurem a B. Rolstonem navržen na nominaci do NHL All Stars Game 2009. V rozšířeném seznamu 104 hokejistů figurují kromě Patrika Eliáše další čtyři Češi - T. Vokoun, T. Kabele, M. Hejduk a A.Hemský. O sestavě týmu hvězd budou rozhodovat fanoušci, kteří mohou hlasovat od 12. listopadu do 2. ledna na http://fanballoting.nhl.com. 57. ročník utkání NHL All Stars Game se uskuteční 25. ledna 2009 v Montrealském Bell Centre.


10.11.2008 | MikroBlogy.cz


Patrik Eliáš se spolu s dalšími významnými osobnostmi zapojil do nového projektu MikroBlogy.cz, jehož cílem je popularizovat mikroblogování jako nový internetový fenomén i v ČR a pravidelně přinášet názory zajímavých osobností české scény.


5.11.2008 | Ďáblové se na K. Weekese budou moci spolehnout


V dnešním nočním zápase Devils ukázali, že i v oslabené sestavě a bez M. Brodeura v brance umí hrát dobrý hokej a zápas vyhrát. Vítězství 4 : 3 nad Tampa Bay po samostatných nájezdech je velmi důležité pro posílení sebevědomí celého týmu a zvláště pak pro gólmana Kevina Weekese, který v následujících čtyřech měsících nahradí v brance Devils zraněného M. Brodeura. "Trenér mne dnes postavil do role defenzivního útočníka proti nejlepšímu útoku Tampa Bay, což nám umožnilo vytvořit řadu kvalitních šancí. Jsem rád, že jsem přispěl dvěma góly a nahrávkou k dnešnímu vítězství, které je pro nás všechny velmi důležité a zvláště pak pro Kevina Weekese, který dokázal, že se na něj budeme moci spolehnout"řekl po utkání spokojený Patrik Eliáš.


3.11.2008 | Ďáblům se zápas proti Buffalu Sabres nevydařil


Devils nastoupili do zápasu proti Buffalu ve značně oslabené sestavě díky zdravotním problémům řady klíčových hráčů včetně M. Brodeura, R. Holíka, P. Martina, B. Rolstona, A.Greena. Zápas se Ďáblům příliš nevydařil, což potvrzuje i výsledek 2 : 0 ve prospěch Buffala. "Dnešní zápas vypadal jako kdyby do něj nastoupily 4 různé týmy. V první polovině utkání mělo Buffalo zcela jasnou převahu, velmi lehce nás přehrávali, byli šikovní a rychlí a my jsme nebyli schopni vytvořit pořádnou akci. Jedině díky skvělému výkonu K. Weekese jsme prohrávali jen o jeden gól. V druhé polovině zápasu se nám podařilo převzít iniciativu a vytvořit několik gólových šancí, ale v rozhodujících chvílích jsme nezachovali chladnou hlavu, šance jsme řešili zbrkle a překonat brankáře Sabres se nám bohužel nepodařilo" komentoval utkání Patrik Eliáš.


1.11.2008 | Desátý zápas se Devils vydařil i přes zranění M. Brodeura


Po posledních třech prohraných utkáních Ďáblové dnes v noci porazili na domácím ledě Atlanta Thrashers vysoko 6 : 1. Patrik Eliáš si do statistik připsal 2 body za gól a asistenci a byl vyhlášen 2. hvězdou zápasu. "Jsem spokojený, že jsme konečně vyhráli. V prvních dvou třetinách jsme hráli velmi trpělivě a dobře pozičně bez puku. Vytvářeli jsme si spoustu šancí, které jsme úspěšně proměňovali v góly a začalo se nám dařit v přesilovkách. Ve třetí třetině jsme trochu polevili a soupeř měl více střel na branku. V polovině zápasu se zranil Martin Brodeur, do branky nastoupil Kevin Weeks, který chytal výborně. Věřím, že i v dalších zápasech budeme pokračovat na vítězné vlně" řekl po utkání Patrik Eliáš.


30.10.2008 | Otevření České národní budovy v New Yorku


Patrik Eliáš se 30. října zúčastnil spolu s řadou významných osobností společenského, kulturního a politického života slavnostního otevření České národní budovy v New Yorku, která bude sloužit k prezentaci České republiky v USA.


29.10.2008 | Zápas proti Torontu nebyl pro hráče Devils příliš radostný.


Utkání začalo obzvlášť nepříjemně pro Patrika Eliáše, který byl na počátku 1. třetiny zasažen pukem do obličeje. Ještě během zápasu musel podstoupit rentgenové vyšetření v nemocnici, které naštěstí neprokázalo žádné zranění. Patrik se stačil vrátit na led před koncem 2. třetiny a zbytek zápasu, včetně prodloužení, odehrál v plném nasazení. Zápas skončil vítězstvím Toronta po samostatných nájezdech 5 : 6. Patrik jako jediný z týmu nájezd proměnil, ani to však nestačilo Ďáblům k vítězství. "Chvilku mi trvalo, než jsem se dostal zpátky do zápasu. Měl jsem oteklý obličej a ztuhlé svaly, ale hrálo se mi dobře, měl jsem spoustu šancí, jen škoda, že to tam nepadlo. Pro náš tým je velmi neobvyklé nechat soupeře vystřelit 48 střel na naši branku, nehráli jsme dobře pozičně a byli jsme málo trpěliví. Naší slabinou jsou přesilové hry. Věřím, že se mi začne dařit proměňovat šance v góly a všem se nám vrátí sebevědomí, které je pro úspěch týmu hodně potřebné" řekl po utkání Patrik Eliáš.


18.10.2008 | Patrik Eliáš překonal rekord!


Historické tabulky New Jersey se změnily. Patrik Eliáš je od soboty 18. října 2008 novým klubovým rekordmanem v počtu asistencí. Během třinácti sezon v dresu Devils již nastřádal 366 nahrávek!

"Jsem rád, že se mi povedlo překonat týmový rekord," prohlásil Patrik Eliáš po vítězném zápase proti Washingtonu. K překonání maxima, které držel společně s obráncem Scotty Niedermayerem (364), potřeboval jedinou asistenci. V sobotním utkání na ledě Capitals si ale připsal hned dvě. "Se zápasem jsem velmi spokojený, Washington je velmi kvalitní ofenzivní tým. Pozitivní na naší hře bylo to, že jsem si vytvořili spoustu šancí a ukázali jsme, že umíme hrát útočně. A měli bychom tímto způsobem hrát, nejen když je potřeba," řekl Patrik Eliáš.

Na vstup mezi rekordmany čekal od 1. dubna 2008. Právě v souboji s NY Islanders se dotáhl na svého bývalého spoluhráče Niedermayera. Sobotní zápas ve Washingtonu byl pro Patrika Eliáše však výjimečný dvojnásob. Po jeho první (rekordní) nahrávce ze 13. minuty utkání vstřelil hned při svém debutu v NHL první branku mladý útočník Petr Vrána. Podobný kousek se v New Jersey před Vránou povedl jen dvanácti hokejistům.

"Vážím si toho a mám velkou radost, že jsem Petrovi nahrál na jeho první gól v NHL," radoval se Patrik Eliáš. V sobotu tedy uvedl Petra Vránu "do velkého světa", což bylo symbolické. Před necelými dvanácti lety (12. prosince 1996) vstřelil Eliáš svůj první gól v NHL také po nahrávce českého hráče. Tehdy jím byl v zápase v Bostonu, kde Devils vyhráli 7:4, Robert Holík!

A nešlo jen o první gól. Holík je "podepsaný" i pod dalším milníkem kariéry Patrika Eliáše. První asistenci v zámořské soutěži si Patrik Eliáš připsal 5. prosince 1996, dva dny poté co byl povolán z farmy v Albany. Asistoval u vítězné branky proti Calgary (2:1), kterou vstřelil právě Holík. "Je skvělé, že jak moje první asistence, tak i tato patřila českému hráči," zářil Patrik Eliáš.

Patrik Eliáš má stále šanci zdolat i další milníky New Jersey. Do rekordu v počtu vstřelených branek mu schází 81 přesných ran (347 - John MacLean), do maxima v klubové produktivitě už jen 69 bodů (701 - John MacLean).


16.10.2008 | Patriku Eliášovi chybí jediná asistence k rekordu


Jediná asistence a stane se rekordmanem klubu. Patrik Eliáš během třinácti sezon v New Jersey nastřádal 364 nahrávek, zatím poslední si připsal 1. dubna 2008 v utkání proti NY Islanders, a tím vyrovnal dosavadní maximum obránce Scotty Niedermayera. Zápas s s týmem z Long Islandu byl pro Patrika Eliáše povedený, asistoval u vítězného gólu Zacha Parise a přidal i gólovou trefu. Rekord může padnou už ve čtvrtek v noci. Devils hrají na ledě Atlanty a jedna asistence posune Patrika před svého bývalého spoluhráče. Jen pro zajímavost, první asistenci v NHL zaznamenal 5. prosince 1996 hned ve svém druhém utkání sezony a dva dny poté, co byl povolán z farmy v Albany. Tehdy asistoval u vítězné branky Roberta Holíka v utkání New Jersey-Calgary 2:1. „Je to skvělý pocit,“ citovala krátce Patrika Eliáše zámořská média. Prosincová mise byla pro Patrika zlomová. Přesně o týden později, 12. prosince 1996, vstřelil také svůj první gól v NHL. V zápase v Bostonu přispěl k výhře Devils 7:4 ještě asistencí. Trochu symbolicky jej do společnosti kanonýrů zámořské soutěže uvedl Robert Holík jako precizní nahrávač. „Prožil jsem skvělý večer. I díky Robertovi,“ svěřil se novinářům před téměř dvanácti lety. Patrik má stále šanci zdolat další milníky New Jersey. Do rekordu v počtu vstřelených branek mu schází 81 přesných ran (347 - John MacLean), do maxima v klubové produktivitě jen 71 bodů (701 - John MacLean).


12.10.2008 | Patrik Eliáš měl vynikající start do nové sezóny


NJ Devils vs NY Islanders 2 : 1 / Před začátkem prvního zápasu věřil Patrik nejen sobě, ale i celému týmu. Úvodní zápas v pátek v noci proti Islanders se podle jeho předpovědi vydařil a Ďáblové si připsali první dva body díky gólům Z. Parise a P. Eliáše. Vynikající výkon podal i brankář M.Brodeur. Všichni tři byli vyhlášeni hvězdami zápasu.

PIT Penguins vs NJ Devils 1 : 2 / V sobotu večer nastoupili Devils proti Penguins na ledě soupeře. Až do konce 3.třetiny se Ďáblům nepodařilo skórovat, přestože v počtu střel na branku M. A. Fleuryho měli velkou převahu. Zvrat nastal až v 57 minutě gólem P.Eliáše a zápas v řádné hrací době skončil remízou 1 : 1. O definitivním vítězství Devils rozhodl v prodloužení gól Z. Parise. "Jsem rád, že jsme získali první body z obou zápasů, i když z počátku se na nás všech projevovala trochu nervozita způsobená emocemi a týdenní zápasovou pauzou. V sobotu jsme již měli vše pod kontrolou. Přestože se nám nedařilo využít prvních šancí, projevila se týmová trpělivost a touha vyhrát" řekl po skončení druhého zápasu Patrik Eliáš.


10.10.2008 | Patrik Eliáš dnes zahájí svou 13. sezónu v dresu NJD


"Čekání na první zápas je vždycky dlouhé, jsem proto rád, že je to tady a těším se. Věřím, že mi 13. sezóna v NHL přinese štěstí, mám velmi dobrý pocit ze složení a nálady v týmu, jsme silnější než loni a doufám, že pro nás soutěž potrvá až do června a bude mít dobrý konec. Proti Islanders bychom letos měli mít lepší výsledky a tím pádem i úspěšný vstup do sezóny" řekl Patrik Eliáš několik hodin před začátkem prvního zápasu.


10.10.2008 | Vítejte na www.eliaspatrik.com


Dnes byly spuštěny oficiální osobní stránky Patrika Eliáše, který při této příležitosti uvedl: Je mi velkým potěšením, že Vám mohu představit své nové webové stránky, které byly vytvořeny nejen pro všechny mé fanoušky a příznivce hokeje. Jsem rád, že tímto způsobem mohu být s Vámi v kontaktu a věřím, že Vám tyto stránky přinesou spoustu zajímavých informací, dobrých zpráv a radosti. Děkuji za Vaši podporu a přízeň. Váš Patrik Eliáš


10.10.2008 | Cesta Patrika Eliáše do Belize


V září navštívil Patrik Eliáš jako vyslanec dobré vůle Českého výboru pro UNICEF středoamerický stát Belize, ve kterém UNICEF realizuje řadu programů na podporu chudých a nemocných dětí.

Cílem této cesty bylo kromě jiného zjistit, jak UNICEF funguje v terénu a jakým způsobem jsou využívány finanční prostředky UNICEF v místech, kde je pomoc potřebná.

"Jsem rád, že jsem měl možnost se na vlastní oči přesvědčit jak je třeba i zde pomáhat a je správné, že UNICEF v těchto oblastech uskutečňuje své programy" uvedl Patrik Eliáš po návratu z Belize.


26.9.2008 | Byla vydána hra NHL 09, jejíž tváří je Patrik Eliáš


Patrik Eliáš se stal hlavní tváří hry NHL 09 a při této příležitosti uvedl:"Můj život patří hokeji už od dětství, a tak cokoli je s ním spojené je mi vlastní. Každý zápas je pro mě úžasnou a jedinečnou šancí jak proměnit příležitost ve výhru. Proto když jsem získal možnost stát se tváří EA's NHL pro rok 2009, neváhal jsem ani vteřinu. Pevně věřím, že hra přinese všem hodně radosti".NOVINKY Z NJD
7.5.2009

Český národní tým prohrál čtvrtfinálové utkání se Švédském 1 : 3 a z dalších bojů o medaile byl vyřazen.

5.5.2009

Český národní tým nastoupí do klíčového čtvrtfinálového utkání ve čtvrtek večer (20.15 hodin) proti týmu Švédska.

4.5.2009

Český národní tým má dnes a zítra dva dny volna. Hráči se připravují na rozhodující čtvrtfinálové utkání.