ÚVOD

Patrik Eliáš překonal rekord!

Historické tabulky New Jersey se změnily. Patrik Eliáš je od soboty 18. října 2008 novým klubovým rekordmanem v počtu asistencí. Během třinácti sezon v dresu Devils již nastřádal 366 nahrávek!

"Jsem rád, že se mi povedlo překonat týmový rekord," prohlásil Patrik Eliáš po vítězném zápase proti Washingtonu. K překonání maxima, které držel společně s obráncem Scotty Niedermayerem (364), potřeboval jedinou asistenci. V sobotním utkání na ledě Capitals si ale připsal hned dvě. "Se zápasem jsem velmi spokojený, Washington je velmi kvalitní ofenzivní tým. Pozitivní na naší hře bylo to, že jsem si vytvořili spoustu šancí a ukázali jsme, že umíme hrát útočně. A měli bychom tímto způsobem hrát, nejen když je potřeba," řekl Patrik Eliáš.

Na vstup mezi rekordmany čekal od 1. dubna 2008. Právě v souboji s NY Islanders se dotáhl na svého bývalého spoluhráče Niedermayera. Sobotní zápas ve Washingtonu byl pro Patrika Eliáše však výjimečný dvojnásob. Po jeho první (rekordní) nahrávce ze 13. minuty utkání vstřelil hned při svém debutu v NHL první branku mladý útočník Petr Vrána. Podobný kousek se v New Jersey před Vránou povedl jen dvanácti hokejistům.

"Vážím si toho a mám velkou radost, že jsem Petrovi nahrál na jeho první gól v NHL," radoval se Patrik Eliáš. V sobotu tedy uvedl Petra Vránu "do velkého světa", což bylo symbolické. Před necelými dvanácti lety (12. prosince 1996) vstřelil Eliáš svůj první gól v NHL také po nahrávce českého hráče. Tehdy jím byl v zápase v Bostonu, kde Devils vyhráli 7:4, Robert Holík!

A nešlo jen o první gól. Holík je "podepsaný" i pod dalším milníkem kariéry Patrika Eliáše. První asistenci v zámořské soutěži si Patrik Eliáš připsal 5. prosince 1996, dva dny poté co byl povolán z farmy v Albany. Asistoval u vítězné branky proti Calgary (2:1), kterou vstřelil právě Holík. "Je skvělé, že jak moje první asistence, tak i tato patřila českému hráči," zářil Patrik Eliáš.

Patrik Eliáš má stále šanci zdolat i další milníky New Jersey. Do rekordu v počtu vstřelených branek mu schází 81 přesných ran (347 - John MacLean), do maxima v klubové produktivitě už jen 69 bodů (701 - John MacLean).6.12.2008 | O vítězství Ďáblů opět rozhodlo prodloužení

Ďáblové si dnes v noci připsali další dva body za vítězství v prodloužení nad Montreal Canadians 2 : 1. "Byl to výborný zápas, spousta šancí na obou... více >

5.12.2008 | Patrik Eliáš vyrovnal historický rekord NHL

"Pán prodloužení" jak Patrika Eliáše fanoušci často přezdívají, vyrovnal ve čtvrtečním zápase proti Philadelphia Flyers historický rekord NHL v počtu... více >

4.12.2008 | Patrik Eliáš opět dovedl Devils k vítězství

V nočním zápase ve Philadelphii Ďáblové opět vyhráli 3 : 2 v prodloužení. O vítězství rozhodl Patrik Eliáš, který 90 sekund před koncem třetí třetiny ... více >
NOVINKY Z NJD
6.12.2008

NJ Devils vyhráli v prodloužení nad Montreal Canadians 2 : 1. Na vítězný gól Z. Parise přihrál Patrik Eliáš.

4.12.2008

NJ Devils porazili Flyers 3 : 2 v prodloužení. O vítězství rozhodl Patrik Eliáš, který byl vyhlášen 1. hvězdou zápasu

29.11.2008

Devils prohráli na ledě Pittsburgh Penguins 1 : 4. Patrik Eliáš si připsal bod za nahrávku na jediný gól Ďáblů.

26.11.2008

NJ Devils vyhráli v prodloužení nad Florida Panthers 3 : 2.

23.11.2008

Devils vyhráli čtvrtý zápas v řadě nad Tampa Bay 7 : 3. Patrik Eliáš přispěl k vítězství 3 asistencemi a byl vyhlášen 2. hvězdou zápasu.