ÚVOD

Patriku Eliášovi chybí asistence k rekordu


Jediná asistence a stane se rekordmanem klubu. Patrik Eliáš během třinácti sezon v New Jersey nastřádal 364 nahrávek, zatím poslední si připsal 1. dubna 2008 v utkání proti NY Islanders, a tím vyrovnal dosavadní maximum obránce Scotty Niedermayera. Zápas s s týmem z Long Islandu byl pro Patrika Eliáše povedený, asistoval u vítězného gólu Zacha Parise a přidal i gólovou trefu.

Rekord může padnout už v následujícím zápase, kdy jediná asistence posune Patrika Eliáše před svého bývalého spoluhráče.

Jen pro zajímavost, první asistenci v NHL zaznamenal 5. prosince 1996 hned ve svém druhém utkání sezony a dva dny poté, co byl povolán z farmy v Albany. Tehdy asistoval u vítězné branky Roberta Holíka v utkání New Jersey-Calgary 2:1. "Je to skvělý pocit", citovala krátce Patrika Eliáše zámořská média.

Prosincová mise byla pro Patrika Eliáše zlomová. Přesně o týden později, 12. prosince 1996, vstřelil také svůj první gól v NHL. V zápase v Bostonu přispěl k výhře Devils 7:4 ještě asistencí. Trochu symbolicky jej do společnosti kanonýrů zámořské soutěže uvedl Robert Holík jako precizní nahrávač. "Prožil jsem skvělý večer. I díky Robertovi", svěřil se novinářům před téměř dvanácti lety.

Patrik Eliáš má stále šanci zdolat další milníky New Jersey. Do rekordu v počtu vstřelených branek mu schází 81 přesných ran (347 - John MacLean), do maxima v klubové produktivitě jen 71 bodů (701 - John MacLean).

12.10.2008 | Patrik Eliáš měl vynikající start do nové sezóny

NJ Devils vs NY Islanders 2 : 1 / Před začátkem prvního zápasu věřil Patrik nejen sobě, ale i celému týmu. Úvodní zápas v pátek v noci proti Islanders se... více >

10.10.2008 | Patrik Eliáš dnes zahájí svou 13. sezónu v dresu NJD

"Čekání na první zápas je vždycky dlouhé, jsem proto rád, že je to tady a těším se. Věřím, že mi 13. sezóna v NHL přinese štěstí, mám velmi dobrý pocit ze... více >

10.10.2008 | Vítejte na www.eliaspatrik.com

Dnes byly spuštěny oficiální osobní stránky Patrika Eliáše, který při této příležitosti uvedl: Je mi velkým potěšením, že Vám mohu představit své nové webové... více >
NOVINKY Z NJD
19.10.2008

O vítězství Devils nad Washington Capitals 4 : 3 rozhodly až samostatné nájezdy. "Jsem rád, že jsme ukázali, že umíme hrát hezký ofenzivní hokej a věřím, že v tomto stylu hry budeme pokračovat i v dalších zápasech" řekl po utkání P. Eliáš.

16.10.2008

NJ Devils porazili Atlanta Thrashers 1 : 0.

14.10.2008

NJ Devils vs NY Rangers 1 : 4

13.10.2008

NY Rangers vs NJ Devils bude zápasem dvou zatím neporažených rivalů z obou břehů Hudson River.