česky english  New Jersey Devils


20. květen 2009 / SEZÓNA 2008-2009 OČIMA PATRIKA ELIÁŠE


Po vyřazení New Jersey Devils z play-off a návratu z Mistrovství světa ve Švýcarsku, se Patrik Eliáš s odstupem času zamýšlí nad tím, jaká byla uplynulá sezóna. I přesto, že nedosáhl žádného výrazného týmového úspěchu, hodnotí posledních osm měsíců velmi kladně a stejně pozitivně se dívá do budoucna.

Patrik & Devils

„Začátek sezóny byl trochu složitější. Chvilku trvalo než jsem dostal své správné místo v sestavě, našel pohodu a pocit, že je vše jak má být. Tým provázela zranění důležitých hráčů (B. Holik, B. Rolston, A. Green, M. Brodeur a další) a nebylo jednoduché se s touto situací vyrovnat. Mužstvo se ale po krátké době semklo, začali jsme bojovat, hráli jsme výborný hokej a na dobré výsledky jsme nemuseli dlouho čekat. Bylo důležité, že šanci dostali mladí kluci a nedocenění hráči třeba jako S. Clemmensen. V tomto období se mi hodně dařilo a po dlouhé době jsem si hokej užíval a hrál s radostí.“

„Konec základní části nám moc nevyšel. Možná, že jsme se příliš soustředili na dosažení co nejlepšího výsledku v konferenci a ztratili jsme přirozenou volnost a herní pohodu. V play off se potvrdilo, že tým musí hrát nejlepšího hokej v dubnu (tzn. v play-off) a ne v průběhu základní části. Věřili jsme, že máme lepší tým než Hurricanes, ale oni v této době hráli nejlepší hokej sezóny. Vyřazení po první sérii bylo velké zklamání, ale to asi ke sportu už patří.

Patrik & Rekordy

„Rok rekordů“, tak by se dala nazvat uplynulá sezóna Patrika Eliáše. V říjnu 2008 překonal klubové maximum S. Niedermayera (364) v počtu asistencí.V prosinci 2008 dosáhl nejvyššího počtu zápasů, v nichž nastřádal víc než jeden bod. Třetí obrovský úspěch Patrik zaznamenal v březnu 2009, kdy získal 702. bod ve své kariéře a překonal tak rekord J. MacLeana (701) a stal se nejproduktivnějším hráčem v historii New Jersey Devils. Tyto tři skvělé počiny navíc ještě korunoval vyrovnáním rekordu NHL, kdy 15 zásahy se dotáhl na vedoucí dvojici Jágr-Sundin v počtu nejvíce vstřelených branek v prodloužení v historii ligy.

„Dosažení nebo překonání osobních rekordů je příjemná záležitost a určitě to potěší každého hráče. V takový okamžik si člověk si uvědomí, že dělá svou práci správně a že za ním něco v kariéře zůstane,dokud váš rekord někdo nepřekoná. Na druhou stranu pro každého hráče je nevyšší metou vítězství týmu v celé soutěži a získání Stanley Cupu“.

Patrik & Reprezentace

„I když po rychlém vyřazení z play-off to nebylo jednoduché, rozhodnutí přijet posílit národní tým na MS ve Švýcarsku bylo správné. V reprezentaci je atmosféra vždy jiná než v NHL a s klukama jsem v týmu moc rád. Skutečnou radost z reprezentování své země si však člověk nejlépe vychutná, když dosáhne na medaile, což se nám v posledních letech bohužel nedaří. Je třeba se zamyslet nad tím, proč český hokej není tam, kde ještě před pár lety byl a je důležité s tím začít něco dělat. Můžeme se podívat na příklady týmů z okolních zemí, které jsou v současné době na hokejové špičce. Máme velkou šanci si napravit reputaci na olympiádě ve Vancouveru. Jsem přesvědčený, že máme kvalitní hráče, ale na to abychom uspěli, je třeba začít tvrdě pracovat, hrát zarputilý hokej, který občas bolí a přestat se spoléhat na českou hokejovou šikovnost“. (pd)31. prosinec 2014V posledním letošním utkání prohráli New Jersey Devils na ledě týmu Detroit Red Wings 1:3.

30. prosinec 2014Hokejisté New Jersey Devils zvítězili nad týmem Pittsburgh Penguins 3:1.

Archív novinek ...