česky english  New Jersey Devils


25. únor 2010 / PATRIK ELIÁŠ: POBLÁZNILI JSME LIDI HOKEJEM A PŘIŠLO VELKÉ ZKLAMÁNÍ


Kapitán českých hokejistů PATRIK ELIÁŠ se v noci na čtvrtek po skončení čtvrtfinálového utkání Česká republika - Finsko na turnaji XXI. Zimních olympijských her ve Vancouveru pokusil zhodnotit vystoupení týmu České republiky, který byl vyřazen Finskem.

"Když si vzpomenu na tenhle turnaj třeba za deset let, tak se mi nejdřív vybaví jeho velikost daná tím, že se hrál v Kanadě, a potom to velké zklamání. Všichni jsme brali olympiádu velmi prestižně, protože pro řadu z nás to může být poslední taková velká příležitost. Já sám si netroufám pomýšlet na další olympiádu, protože za čtyři roky už mi bude sedmatřicet let a bůhví jak na to budu s výkonností a zdravím," začal Patrik Eliáš své hodnocení.

"To zklamání je obrovské a ještě mi to pořádně nedochází. Pořád si připadám tak, jako že se zítra hraje dál a budeme mít novou šanci. Jenže on je konec. Mrzí mě to moc. Pobláznili jsme lidi v Čechách hokejem, chodili nevyspalí do práce nebo si kvůli olympiádě brali dovolenou. Proti Finům jsme už odehráli kvalitní zápas. Uplatnili jsme v naší hře některé změny, cítili jsme se dobře, líp jsme bruslili, doplňovali jsme se, dost stříleli, rozhodně jsme neuhýbali ve fyzických soubojích. Ale prohráli jsme, protože jsme nedali góly a soupeř vyhrál proto, že jeden dal," analyzoval situaci útočník New Jersey Devils, dvojnásobný vítěz Stanleyova poháru.

"Sám jsem měl dvě či tři šance, ale neměl jsem dost trpělivosti je efektivněji realizovat. Kdybych jeden gól dal, tak jsme mohli postoupit my. Finové do nás šli agresivněji a v první třetině jsme hráli skoro pořád v oslabení. Dvě až tři vyloučení být vůbec nemusela. Bralo to síly. Hrál jsem skoro všechny přesilovky i oslabení a stejně jako ostatní jsem do toho zápasu dal maximum. Bohužel to nestačilo, a proto jedeme domů. Chybělo jen málo, aby to bylo opačně," litoval Patrik Eliáš.

Český tým zahrál dobře proti Slovensku, nestačil na Rusy, odehrál dva nepříliš uspokojivé zápasy proti Lotyšsku, proti Finům šla výkonnost mužstva nahoru. "Proti Lotyšům se kromě Krejčího, Fleischmanna a Vokouna nepodařilo utkání prakticky nikomu. Proti Finsku hráli dobře všichni, jenomže jsme jako obvykle nedávali góly. To je to, co nás položilo. Řekl bych, že brankář Tomáš Vokoun byl nejlepším hráčem našeho týmu. Co tady předváděl zasluhuje poklonu. Bohužel nyní odjíždíme všichni s pocitem promarněné šance," dodal kapitán české reprezentace Patrik Eliáš.

ZDROJ:Mediafax31. prosinec 2014V posledním letošním utkání prohráli New Jersey Devils na ledě týmu Detroit Red Wings 1:3.

30. prosinec 2014Hokejisté New Jersey Devils zvítězili nad týmem Pittsburgh Penguins 3:1.

Archív novinek ...