česky english  New Jersey Devils

17. duben 2013 / TÝDENNÍ REKAPITULACE (11. - 17. dubna)

Devils mají za sebou 42 zápasů, ze kterých získali 40 bodů. Od 23. března ovšem tým z New Jersey nevyhrál jediný zápas, a tak v době, kdy ostatní týmy mocně finišují a získávají důležité body k postupu do play off, tak Devils se propadají tabulkou. Ve Východní konferenci jsou na 12. místě, tedy 4. nepostupovém a 4. od konce. Na osmou, postupovou pozici ztrácí New Jersey šest bodů. Ďáblům zbývá do konce základní části šest zápasů, ve kterých doufejme uspějí a postoupí do bojů o Stanley Cup. Patrik Eliáš je v kanadském bodování NHL na 49. místě a na kontě má 31 bodů díky 11 brankám a 20 asistencím. Patrik je v individuálních statistikách stále nejlepší z hráčů Ďáblům a 3. nejlepší Čech po Jakubu Voráčkovi a Jaromíru Jágrovi.

Devils vs. Bruins

Středa, 10. dubna 2013

Výsledek: Devils 4 – Bruins 5

Už po 70 vteřinách prohrávali Devils v domácím zápase proti Bruins 1-0. Jaromír Jágr na sebe nalákal tři bránící hráče New Jersey a jeho spoluhráč dotlačil puk do branky. Do konce první třetiny přidali Medvědi další dvě branky, které obě padly z oslabení a k tomu ještě jeli trestné střílení, které ale M. Brodeur vychytal. Na začátku druhé třetiny byl stav už 0-4 díky Z. Chárovi. První gól Devils v zápase vstřelil Patrik Eliáš, který povedenou tečí v trochu kuriózní pozici překonal brankáře Bostonu. Díky této brance se New Jersey vzchopilo a snížilo na 3-4, ale v 48. minutě dal na 3-5 T. Seguin. Ďáblům se už jenom podařilo snížit 37 sekund před koncem na konečný stav 4-5 pro Boston.

Patrik po zápase řekl: „Prohráli jsme si to v prvních deseti minutách utkání. Dvakrát jsme hráli pět na tři, vytvořili jsme si několik šancí. Jenže jsme je nedokázali proměnit, já sám jsem tři velké příležitosti zahodil. A najednou jsme prohrávali 0:3 a bylo v podstatě po utkání".

Devils vs. Senators

Pátek, 12. dubna 2013

Výsledek: Devils 0 – Senators 2

Devils přivítali v Prudential Centre v Newarku tým z hlavního kanadského města – Ottawu. Po 20 minutách svítilo na kostce nad ledem skóre 0-0. Zápas se rozhodl na začátku druhé třetiny. Ve 24. minutě překvapil M. Brodeura jeden z útočníků Senators a bekhendovou střelou zavěsil „pod víko“. O tři minuty později zvýšil na 2-0 pro Ottawu po pěkné kombinaci s kapitánem D. Alfredssonem český rodák M. Michálek. V poslední třetině branka opět nepadla, a tak v ne příliš zábavném utkání zvítězila Ottawa nad New Jersey, přestože Ďáblové měli v zápase 3x více střel na branku než jejich soupeř.

Zklamaný Ďábel s číslem 26 na zádech po zápase řekl: „Zdá se, že je teď všechno proti nám. Dřeme, snažíme se jít štěstí naproti, ale zatím to ovoce nepřináší“.

Maple Leafs vs. Devils

Pondělí, 15. dubna 2013

Výsledek: Maple Leafs 2 – Devils 0

Ďáblové odcestovali do Toronta, kde se utkali s domácími Maple Leafs. V první třetině branka nepadla, ale v 12. a 13. minutě hráli Devils přesilovku, při níž si vytvořili několik šancí, především díky souhře Patrik Eliáše s T. Zajacem. Druhé dějství bylo také bez gólů. Ve třetí třetině dal vítěznou branku Toronta P. Kessel, který střelou z kruhů překonal brankáře New Jersey. V 51. minutě měli Devils obrovskou šanci, když S. Sullivan nahrál puk před branku Toronta nehlídanému Patikovi. Ten vystřelil a už zvedal ruce když viděl, že puk letí do odkryté branky, ale v poslední chvíli výborným zákrokem zachránil Javorové listy jejich brankář Reimer, který byl vyhlášen první hvězdou zápasu, protože nepustil ani jednu z 32 střel Ďáblů . V poslední minutě dali ještě Maple Leafs gól do prázdné brány a konečné skóre tedy bylo 2-0 pro domácí.

Patrik, který byl v zápase aktivní, měl čtyři střely na branku a čas strávený na ledě necelých 19 minut prohlásil: „V rozhodujících chvílích trefíme tyčku, já pak hned neproměním další šanci. Ale jediná věc, kterou můžeme dělat, je hrát pořád stejně. Po deseti prohrách to zní ironicky, ale je to tak. Troufnu si říct, že z těch deseti porážek jsme devětkrát soupeře přehráli. Je to frustrující".

(Matěj Drtina)

19. červenec 2013Dnes byla rozlosována nadcházející sezóna NHL, která začíná 1. října 2013 a končí 13. dubna 2014. New Jersey Devils odehrají první zápas 3. října na půdě Pittsburghu Penguins.

16. červenec 2013Patrik Eliáš se zúčastní předolympijského kempu české hokejové reprezentace, který se koná od 18. do 19. července v Kravařích na Opavsku. Kempu se zúčastní celkem 21 českých hráčů z NHL, kteří se budou ucházet o místo v soupisce na ZOH 2014 v Soči.