česky english  New Jersey Devils


29. duben 2013 / JAKÁ BYLA SEZÓNA 2012/2013


Po zdlouhavých jednáních mezi NHL a NHLPA začala zkrácená, 96. sezóna National Hockey League 19. ledna 2013. New Jersey Devils vstoupili do sezóny úspěšně výhrou 2-1 na NY Islanders. Během dalších dvanácti zápasů jedenáctkrát bodovali a patřily jim vrchní příčky ve Východní konferenci. První neúspěšné období pro Ďábly přišlo na přelomu února a března, když prohráli šest zápasů v řadě. Pořád si ale drželi na postupovém místě. Další, ještě neúspěšnější doba přišla pro tým z Newarku o měsíc později, když od 24. března do 17. dubna prohráli všech deset zápasů v řadě, čímž překonali 27 let starý klubový rekord porážek za sebou. Tato série znamenala, že v zbývajících zápasech museli všechny utkání vyhrát. To se ovšem nepovedlo, protože NJD dvakrát podlehlo rivalům Rangers a ztratilo tak naděje na play off.

Tým, který minulý rok postoupil do finále Stanley cupu, ve kterém prohrál s LA Kings letos skončil na 11. místě Východní konference. V 48 zápasech si připsal stejný počet bodů, tedy 48. Je mnoho důvodů, proč se tento rok nepodařilo Ďáblům postoupit do boje o Stanley Cup. Jedním z hlavních jsou dlouhá zranění důležitých opor – M. Brodeur a I. Kovalčuk neodehráli několik uktání ze zdravotních důvodů. Dalším důvodem je horší produktivita v ofenzívě – v první 100 kanadského bodování NHL jsou pouze dva hráči z Devils – Patrik Eliáš na 47. místě a Ilja Kovalčuk na 82. přičce.

Nejproduktivnějším hráčem Devils v této sezóně byl Patrik Eliáš, který nasbíral v 48 zápasech 36 bodů za 14 gólů a 22 asistencí. To činí slušný průměr 0,75 bodu na zápas. V první polovině sezóny byl Patrik v TOP 20 kanadského bodování ligy, místy byl i v první desítce, ale s kolísající formou Devils klesala i Patrikova produktivita. Mezi českými hokejisty byl Patrik třetí nejúspěšnější po J. Voráčkovi a J. Tlustému. 29. ledna Patrik překonal hranici 900 nasbíraných bodů, dosažení milníku bylo o to hezčí, díky tomu, že #26 toho dosáhlo v jeho oblíbené aréně Bell Centre, v kolébce hokeje, v kanadském Montreálu.

Pořád si myslím, že máme kvalitní tým, a i když jsme se letos nedostali do play off, odehráli jsme zápasy velice dobře. Jen jsme nedokázali najít cestu, jak výsledek zvrátit na naši stranu. Tým má pořád budoucnost“ prohlásil Patrik Eliáš na konci své 17. sezóny v New Jersey Devils. 

(Matěj Drtina)


→ Patrikův nejhezčí gól sezóny

31. prosinec 2014V posledním letošním utkání prohráli New Jersey Devils na ledě týmu Detroit Red Wings 1:3.

30. prosinec 2014Hokejisté New Jersey Devils zvítězili nad týmem Pittsburgh Penguins 3:1.

Archív novinek ...