česky english  New Jersey Devils


15. březen 2009 / PATRIK ELIÁŠ: SEZONA PLNÁ REKORDŮ


Rok rekordů. Tak by se mohla z pohledu Patrika Eliáše jmenovat sezona 2008/09. Český útočník překonal hned tři klubová maxima New Jersey, navíc se s 15 zásahy dotáhl na vedoucí dvojici Jágr-Sundin v počtu nejvíce vstřelených branek v prodloužení v historii NHL!

Posledním Patrikovým počinem je vyrovnání 11 let starého rekordu v počtu bodů. Ten držel legendární útočník John MacLean, který v dresu Devils nastřádal 701 bodů. Stejnou bilancí se nyní pyšní i Patrik Eliáš, nejproduktivnější český hokejista v tomto ročníku NHL.

Na vysněné kótě se nemusí zastavit, do konce základní části totiž zbývá ještě 14 zápasů. A nejde o první rekord, který útočníku MacLeanovi „sebral“. Patrik se v prosinci 2008 stal rekordmanem New Jersey v počtu zápasů, v nichž nastřádal víc než jeden bod. Famózní sezonu rozjel Patrik již na podzim loňského roku. Od 18. října 2008 vévodí klubovému žebříčku v počtu asistencí, kdy překonal obránce Scotty Niedermayera (364). První bod (asistence) v NHL a zároveň v dresu Devils dosáhl před více než dvanácti lety. 5. prosince 1996 v souboji s Calgary (2:1) nahrával na vítězný gól, který vstřelil Bobby Holík. Oblíbený parťák, jemuž se podařilo jako prvnímu Čechovi zdolat hranici 1300 zápasů v zámořské lize, o týden později na oplátku pomohl Patrikovi vsítit premiérový gól v NHL (12. prosince 1996). Právě žebříček nejúspěšnějších střelců Devils zatím odolává, a je to také poslední meta, kterou drží J.MacLean. Během 14 sezon v barvách Devils připsal 347 branek, takže Patrikovi chybí 55 přesných zásahů.

Za výjimečnou lze považovat tuto sezonu i z pohledu českých hokejistů působících v NHL. Pokud Patrikovi vydrží forma, může se stát ještě letos třetím nejproduktivnějším českým hráčem všech dob. Zatím vládne J. Jágr (1599 bodů), za ním je R. Holík (746) a poté následuje dvojice P. Nedvěd a M. Straka se 717 body. (Petr Dias)31. prosinec 2014V posledním letošním utkání prohráli New Jersey Devils na ledě týmu Detroit Red Wings 1:3.

30. prosinec 2014Hokejisté New Jersey Devils zvítězili nad týmem Pittsburgh Penguins 3:1.

Archív novinek ...