česky english  New Jersey Devils


13. duben 2009 / PATRIK ELIÁŠ SPOLU S ĎÁBLY MÍŘÍ DO PLAY-OFF


NJ Devils odehráli v sobotu v noci poslední zápas základní části letošní sezóny, ve kterém na domácím ledě porazili Carolina Hurricanes 3 : 2. Ďáblové se již po osmé stali nejlepším týmem v Atlantické divizi a díky třetímu místu ve Východní konferenci se s Hurikány utkají i v prvním kole zápasů play-off, které bude zahájeno 15. dubna.

Patrik Eliáš odehrál druhý zápas po osmidenní pauze, kdy léčil svalové zranění a ukázal, že je opět v dobré kondici. V základní části nastoupil do 77 zápasů, ve kterých zaznamenal 31 gólů a 47 asistencí. Jako neproduktivnější český hráč NHL skončil na 20. místě.

Za 13 sezón v NHL Patrik Eliáš a jeho Ďáblové v play-off nikdy nechyběli. V bojích o Stanley Cup odehrál Patrik celkem 126 zápasů, ve kterých nasbíral 110 bodů za 39 gólů a 71 přihrávek. V 6 zápasech dal vítězný gól a držitelem Stanleyova poháru se stal dvakrát, a to v sezónách 1999/ 2000 a 2002/2003.

"Bude to velmi zajímavá a vyrovnaná série. Tým Carolina Hurricanes je velmi rychlý, technicky dobře vybavený, mají dobrou rovnováhu ve složení útoků. Oba týmy mají téměř stejný počet hráčů, kteří získali Stanley Cup a tito hráči velmi dobře vědí, co zápasy play-off obnáší a na utkání budou velmi dobře připraveni. Silnou stránkou Hurricanes jsou hlavně přesilové hry, na které musíme dávat pozor. Náš tým musí získat zpět lehkost a zdravé sebevědomí,je proto důležité začít sérii vítězstvím, což by nám po psychické stránce velmi pomohlo" řekl před zahájením prvního zápasu play-off Patrik Eliáš, který proti Hurricanes odehrál 37 zápasů, ve kterých nasbíral 34 bodů. (pd)31. prosinec 2014V posledním letošním utkání prohráli New Jersey Devils na ledě týmu Detroit Red Wings 1:3.

30. prosinec 2014Hokejisté New Jersey Devils zvítězili nad týmem Pittsburgh Penguins 3:1.

Archív novinek ...