česky english  New Jersey Devils

8. květen 2009 / MS 2009: ŠVÉDSKO JSME NEPŘEKONALI

Zklamání a velký smutek zavládl mezi hráči i fanoušky po zaznění závěrečné sirény čtvrtfinálového utkání Česka proti Švédsku. Seveřané nás porazili 3 : 1 a zůstali pro český národní tým i nadále „nedobytnou pevností“.

Početný tábor českých fanoušků v PostFinance aréně věřil až do poslední minuty utkání, že hráči skóre vyrovnají a výsledek otočí ve svůj prospěch, ale nestalo se tak. Možná, že nám chybělo i „hokejového štěstí“, ale nejen to. Patrik Eliáš předvedl parádní výkon, byl vyhlášen nejlepším hráčem týmu a možná, že kdyby ve třetí třetině jeho střela netrefila tyčku švédské branky, tak všechno bylo jinak.

„Zklamali jsme v přesilovkách a je třeba se přestat vymlouvat na to, že nám v těžkých a důležitých zápasech schází štěstí. Je třeba se naučit takového zápasy umět vyhrávat, což vyžaduje zarputilost, tvrdou práci a nespoléhat na českou šikovnost“ řekl po zápase Patrik Eliáš.

Bern (pd)

31. prosinec 2014V posledním letošním utkání prohráli New Jersey Devils na ledě týmu Detroit Red Wings 1:3.

30. prosinec 2014Hokejisté New Jersey Devils zvítězili nad týmem Pittsburgh Penguins 3:1.