česky english  New Jersey Devils


3. leden 2010 / MARTIN HAVLÁT: „VĚŘÍM, ŽE SI S PATRIKEM ZAHRAJU VE VANCOUVERU“


V Minnesotě je na začátku nového roku třeskutý mráz. PATRIK ELIÁŠ zimu moc rád nemá, ale Devils měli včera na programu svůj jediný zápas sezóny proti Wilds, takže minnesotský mráz vyzkoušela největší česká hvězda v NHL na vlastní kůži. Utkání bylo o to zajímavější,že proti sobě nastoupili dva nerozluční kamarádi – Martin Havlát za tým Minnesota Wilds a Patrik v čele Devils. Druhý den po zápase, který Wilds prohráli 3 : 5, si s Martinem povídáme o hokeji, nadcházející olympiádě i jeho kamarádství s Patrikem.

Martine, jsou pro tebe zápasy, kdy nastupuješ proti Patrikovi něčím výjimečné?

Když jsem hrál v Ottawě, tak jsme proti sobě nastupovali častěji, ale teď máme tu možnost jen jednou za sezónu, takže si to užívám. Samozřejmě, že každý zápas chci vyhrát, dělal jsme vše proto,aby se mu nedařilo (směje se), Ivana (pozn. Martinova přítelkyně) nám uvařila večer před zápasem dobrou večeři, takže jsem doufal,  že Patrik bude mít těžké nohy, ale bohužel to nevyšlo (směje se).

S Patrikem jste už téměř 10 let nerozluční kamarádi, vzpomínáš si, kdy jste se seznámili?

Na vyhlášení cen NHL v roce 2000 po mojí první sezóně. Patrik byl nominován do All Stars Teamu a já nováčkem roku. Od té doby jsme pořád v kontaktu.

Čeho si u Patrika nejvíce ceníš?

Kromě toho, že je výborný hokejista si sedíme i mimo led. Je to skvělej kluk, který umí říkat věci narovinu, řekne, co si myslí, i když to ten druhej to možná nerad slyší…Takže kromě hokejové výjimečnosti si cením hlavně jeho férovosti a upřímnosti.

Jaký je Váš nejlepší společný zážitek?

Z hokejových zážitků to byl určitě Světový pohár 2004, kdy jsme měli možnost hrát spolu. A mimo hokej máme srandu skoro pořád, když jsme spolu. Určitě jeden z nezapomenutelných zážitků je naše scénka, jak převádíme páva v Třebíči (Video na youtube.com.)

Je něco, co by sis přál s Patrikem společně zažít?

Zahrát si spolu na olympiádě ve Vancouveru. Doufám, že budeme všichni zdraví a společně budeme slavit úspěch celého týmu.

Prozradíš na Patrika něco, co nikdo neví?

Neprozradím… (směje se)

Co by jsi Patrikovi do nového roku popřál?

Hlavně zdraví a to ostatní přijde samo…

Minneapolis/MN (PaD)31. prosinec 2014V posledním letošním utkání prohráli New Jersey Devils na ledě týmu Detroit Red Wings 1:3.

30. prosinec 2014Hokejisté New Jersey Devils zvítězili nad týmem Pittsburgh Penguins 3:1.

Archív novinek ...