česky english  New Jersey Devils


16. listopad 2011 / PRO HOCKEY/ KRAJANÉ - PATRIK ELIÁŠ - NEW JERSEY DEVILS


Pod stropem haly Prudential Center visí vedle sebe dvě plachty. Na jedné je velká červená trojka, na druhé stejně velká a stejně ďábelsky červená čtyřka. Brzy k nim přibudou ještě čísla 27 a 30. Po řízných becích Daneykovi a Stevensovi se mezi nejváženější hokejisty v historii New Jersey Devils pravděpodobně zařadí další zadák Scott Niedermayer a gólman Martin Brodeur.

A co útočníci? Jistě, Devils ve své slavné éře vítězili hlavně díky defenzivě, v níž se soupeři cítili asi jako v džungli. Jeden forvard však už nyní patří ke klubovým legendám. A potvrdil to i v minulé, pro New Jersey tak divné sezoně.

„Ano, určitě! Jednou bude držet většinu našich ofenzivních rekordů,“ řekl v únoru Brodeur pro deník Star Ledger. „Pokud se bavíme o dějinách týmu, on v nich zaslouží zvláštní kapitolu.“

Koho tak přesvědčivě doporučoval k uvedení mezi hrdiny Devils? Že by Zacha Pariseho? Ne ne. Takže Ilju Kovalčuka? Kdeže! Nápověda: Nosí na zádech šestadvacítku. No jistě… Je to Patrik Eliáš.

www.prohockey.cz31. prosinec 2014V posledním letošním utkání prohráli New Jersey Devils na ledě týmu Detroit Red Wings 1:3.

30. prosinec 2014Hokejisté New Jersey Devils zvítězili nad týmem Pittsburgh Penguins 3:1.

Archív novinek ...