česky english  New Jersey Devils


17. březen 2009 / ROZHOVOR S PATRIKEM ELIÁŠEM: ĎÁBLY BYCH NIKDY NEMĚNIL!


Krátce po té, co se Patrik Eliáš stal nejproduktivnějším hráčem v historii New Jersey Devils, našel si chvilku, aby poděkoval všem svým fanouškům a podělil se s návštěvníky webových stránek o své bezprostřední dojmy.

Co pro Vás znamená překonání tohoto historického rekordu Devils?

*Znamená to pro mne strašně moc. Měl jsem štěstí být součástí skvělého týmu a mít výborné trenéry.

Jaká reakce byla Vašich spoluhráčů?

*Měli společně se mnou upřímnou radost.

Jak jste prožíval nadšené "ovace" diváků?

*Bylo to nesmírně dojemné. V hlavě se mi promítl celý můj hokejový život a myslel jsem na všechny, kteří mne jím provázeli a podporovali.

Jak reagoval John MacLean, který je nyní Vaším asistentem trenéra?

*Na střídačce mne poplácal po zádech a spolu s dalšími trenéry a členy týmu mi pogratuloval.

Co pro Vás znamená překonat rekord takové legendy jako je John MacLean, který tento rekord držel řadu let?

*Vzpomínám si, když jsem v sezóně 96-97 poprvé přišel na tréninkový kemp jako mladý kluk, který sotva uměl anglicky,byl jsem přidělen do formace s Johnem MacLeanem a Neilem Brotenen. Myslím, že v té chvíli by mne znervózňovalo hrát s kýmkoliv, ale mít možnost hrát s těmito dvěma tak zkušenými hráči a výjimečnými hokejovými osobnostmi bylo pro mne něco naprosto mimořádného a nezapomenutelného. Je skvělé, že moje první kroky v Devils vedly zrovna tímto směrem.

Máte ve své kariéře mnoho nezapomenutelných zážitků. Je tento Váš poslední úspěch s nimi srovnatelný?

*Myslím, že tohoto rekordu si budu nesmírně cenit až ukončím kariéru.Když hrajete, tak nejdůležitější jsou úspěchy celého týmu, ty osobní jsou až na druhém místě. Překonat tento rekord je skvělý pocit, protože když jsem v Devils začínal, tak jsem o něčem takovém ani nesnil.

Během Vaší kariéry jste měl možnost několikrát odejít do jiného klubu za lepších finančních podmínek. Proč jste se pokaždé rozhodl zůstat v Devils? Hrála v tom roli také touha zůstat a překonat rekordy klubu?

*Měl jsme řadu možností odejít jinam a dostat lukrativnější podmínky, ale pro mne je nejdůležitější být v klubu, kde vím, že budeme vyhrávat. S Devils jsme pokaždé postoupili do play-off a když vidíte starší kluky, kteří v klubu zůstávají, uvědomujete si, co to je tradice, a loajalita je vlastnost, která se hodně oceňuje. Myslím, že mladší kluci jako Zajac nebo Parise si to také začínají uvědomovat, a to je hodně důležité.

Je pravda, že když se v kabině bavíte o této sezóně, tak často padá slovo "vyjmečná"?

*Ano, myslím, že hodně lidí na začátku sezóny pochybovalo o tom, že budeme schopni uspět i bez nejlepšího brankaře NHL a ukázalo se, že se dokážeme semknout a hrát výborný hokej. Nesmírně si cením našich brankářů Kevina Weekese a Scotta Clemmensena, kteří nás v nelehkých chvílích svými vynikajícími výkony hodně podrželi. Myslím, že všechny ty okolnosti, které nás na začátku sezóny postihly nám pomohly utužit tým a posunout se hodně dopředu. V tomto okamžiku opravdu cítíme, že pokud budeme hrát dobrý hokej, jsme schopni porazit každý tým v lize a dojít hodně daleko. (pd)31. prosinec 2014V posledním letošním utkání prohráli New Jersey Devils na ledě týmu Detroit Red Wings 1:3.

30. prosinec 2014Hokejisté New Jersey Devils zvítězili nad týmem Pittsburgh Penguins 3:1.

Archív novinek ...