česky english  New Jersey Devils


17. březen 2009 / V DEN SV. PATRIKA - REKORD PŘEKONÁN!


V nočním zápasu NJ Devils proti Chicago Blackhawks nastoupili v Prudential Center po dlouhé době proti sobě dva nerozluční kamarádi - Patrik Eliáš a Martin Havlát.

Z vítězství 3 : 2 se radovali Ďáblové. Radost Patrika Eliáše byla dvojnásobná, protože přihrávkou na gól B.Gionty v 17. minutě 2. třetiny získal 702. bod ve své kariéře, překonal tak rekord J. MacLeana (701) a stal se nejproduktivnějším hráčem v historii New Jersey Devils. Diváci v aréně v tom okamžiku povstali a skandováním "Patrik Elias" za tento úctyhodný výkon Patrikovi poděkovali.

"Byl to skvělý zápas.Pro mne osobně byl výjimečný očekáváním, zda-li se mi to podaří, ale i atmosférou v týmu a v aréně, která byla jedinečná. V okamžiku, kdy jsem rekord překonal a diváci mi děkovali, promítly se mi v hlavě nejhezčí okamžiky mého hokejového života a myslel jsem na všechny, kteří mne na této cestě provázeli, bez jejich podpory bych tyto nezapomenutelné chvíle určitě nezažil a ze srdce jim za to děkuji" řekl po zápase nadšený Patrik Eliáš.

Mezi prvními gratulanty byl i Martin Havlát, který s Patrikem jeho úspěch "oslavil" už den předem skvělou svíčkovou, kterou jim připravila Patrikova manželka Petra. "Jsem na Patrika moc pyšný. Jsem rád, že jsem byl s ním na ledě, když přepsal historii Devils, celý dnešní zápas jsem s ním dost prožíval. Patrik je vyjmečný hráč a jeden ze základních kamenů týmu. Přeji mu hodně nejen hokejového štěstí" řekl po zápase Martin Havlát. (pd)31. prosinec 2014V posledním letošním utkání prohráli New Jersey Devils na ledě týmu Detroit Red Wings 1:3.

30. prosinec 2014Hokejisté New Jersey Devils zvítězili nad týmem Pittsburgh Penguins 3:1.

Archív novinek ...