AKTUALITY

SANTA CLAUSE NADĚLIL ĎÁBLŮM 1. MÍSTO VE VÝCHODNÍ KONFERENCI

Devils dnes v noci odehráli poslední zápas před vánočními svátky a z Pittsburghu si odvezli „sladké“ vítězství nad Tučňákama 4 : 0. Po 35 odehraných zápasech letošní sezóny, mají Devils na kontě 53 bodů, z toho 26 utkání bylo vítězných a dostali se tak na vrchol Atlantické divize i Východní konference.

PATRIK ELIÁŠ, i přes pozdější naskočení do sezóny se velmi rychle dostal do výborné formy a z 21 odehraných zápasů si dosud odnesl 20 bodů.

Včerejší zápas měl trochu jinou atmosféru než jiná utkání, neboť proti sobě nastoupily dva nejlepší týmy v Konferenci a výsledek měl ukázat jak na tom skutečně jsme. První třetina byla vyrovnaná, oba týmy si vytvářeli gólové šance a pro nás bylo důležité, že jsme se hned na začátku dostali do vedení. Ve druhé třetině jsme byli iniciativnější, hlavně náš útok diktoval hru a využili jsme šance, které jsme si vytvořili. Poslední část zápasu jsme odehráli velmi zodpovědně i přesto, že ofenzivní síla Pittsburghu měla dobré gólové příležitosti, narazili na výborného Marthyho, který odchytal opravdu skvělý zápas. Je příjemné vstoupit do vánoční přestávky na špičce tabulky a ve skvělé hokejové pohodě“ řekl po utkání PATRIK ELIÁŠ, který v dnešním zápasu získal 2 body za gól a asistenci.

„Třešničkou na dortu“ dnešního utkání byl rekord Martina Brodeura, který překonal historickou hranici NHL v počtu zápasů s čistým kontem. „Marthy odvádí skvělou práci a k rekordu mu moc gratuluji“ řekl PATRIK ELIÁŠ. (PaD)